ФЕНОМЕН ЕПОХИ ЗМІНИ КЛІМАТУ
Фахiвцi пояснили, чому вдруге зацвiтали
восени в Україні каштани
Цьогорiчна осiнь дивує. У соцiальних мережах люди активно поширюють фото, на яких видно, що в рiзних мiстах України нинi вдруге зацвiли каштани. Поряд iз плодами цього дерева й жовтим листям з'являється бiло-рожевий цвiт, як навеснi, пише газета "Експрес".
-- Таке явище спостерiгаємо у зв'язку iз загальним потеплiнням та зменшенням кiлькостi опадiв, -- розповiдає Iгор Антахович, директор еколого-натуралiстичного центру. -- Аномальне цвiтiння пов'язане з тим, що був досить тривалий перiод посухи -- високої температури повiтря без опадiв. Це викликає в рослин таку ж реакцiю, як на зиму -- зупинку росту та перiод спокою. А якщо температура знижується, і хоча би мінімальна є
кiлькiсть опадiв, рослина сприймає це як весну. Таким чином починається розвиток квiткових бруньок. Зазначу, нормальний перiод для цвiтiння каштанiв -- вiд квiтня до початку червня, залежно вiд погодних умов.
-- Як це може зашкодити каштану?
-- Наступної весни кiлькiсть та якiсть цвiтiння iстотно знизяться. Бо частина квiткових бруньок, якi мали розквiтнути навеснi, розцвiли вже тепер. У зв'язку з кiнцем сезону й похолоданням плодiв у таких рослин, звичайно, не буде. Адже тiльки настануть приморозки, цвiт опаде, i каштан цiлу зиму знову буде в станi спокою.
-- До речi, чи поширене явище цвiтiння каштанiв восени?
-- Така ситуацiя досить часто трапляється в останнi роки. Поширеною вона є у Європi. Схожа ситуацiя була й позаминулого року. Тодi у другiй половинi лiта були спекотнi та сухi перiоди.
Фото – з відкритих джерел в Інтернеті
За джерелом:
http://expres.ua/news/2016/10/12/207342-fahivci-poyasnyly-chomu-vdruge-zacvitaly-kashtany
|