ПСИХОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ МИЛОСЕРДЯ
Вчені Орегонського університету (США) вивчали
чистий альтруїзм, коли людина щиро хоче комусь
допомогти, не думаючи про особисту вигоду, пише
газета "Експрес"
У експерименті взяли участь 80 осіб віком від 18 до 67 років. Добровольці вирішували, хочуть вони пожертвувати гроші на благодійність чи хочуть залишити собі. А фахівці стежили за активністю мозку учасників за допомогою МРТ.
Результати показали, що у деяких людей нейронні зони винагороди були активнішими, коли гроші пішли на себе. Це дослідники назвали корисливою нейронною відповіддю. Інші показали активнішу нейронну відповідь, коли вирішували віддати гроші на доброчинність -- фахівці назвали це загальною доброзичливістю.
Цікаво, що більше алтруїстів виявилося у віковій групі понад 45 років. Саме в цьому віці люди отримують більше задоволення від того, що роблять краще комусь, а не собі.
"Альтруїстичні переживання виникають на основі потреб у сприянні, допомозі іншим людям, -- каже Олена Головіна, психолог. -- А задоволення цієї потреби здатне зробити людину щасливішою, адже насправді вміння давати безкорисливо є дуже важливим. Є зв'язок між загальною доброзичливістю і релігійністю -- тобто, чим людина релігійніша, тим вона більш альтруїстична. Але, натомість, милосердя ніяк не залежить ні від статі, ні від політичних поглядів, ні від рівня доходів".
Фото – з відкритих джерел в Інтернеті
За джерелом:
http://expres.ua/news/2016/09/09/201915-doslidnyky-zyasuvaly-chomu-lyudy-stayut-altruyistamy
|