Товариство Червоного Хреста Личаківського району
ГоловнаРеєстраціяВхід
Головна » 2016 » Жовтень » 23 » «Від Німеччини до Мальти: які країни ЄС допомагають Україні, а які – не дуже», - аналітичний огляд
21:50
«Від Німеччини до Мальти: які країни ЄС допомагають Україні, а які – не дуже», - аналітичний огляд

 

 ПІДТРИМКА КРАЇН ЄС: ЗДОБУТКИ І ПРОБЕМИ

 

 

 

 

Портал "Європейська правда" публікує звіт

провідного європейського аналітичного

центру European Council for Foreign Relations

щодо підтримки України різними країнами-

членами ЄС.

 

 

 

Дослідження ECFR – це не просто думка експертів. Їхні висновки часто стають основою аналітичних зведень в європейських столицях і впливають на формування офіційної політики. До вашої уваги – ревізія рівня допомоги різних держав-членів ЄС; від друзів Києва до тих, хто відверто саботує підтримку, від Німеччини до Греції і від Литви до Мальти. Держави перераховані за рівнем зменшення їхньої допомоги та поділені на три умовні групи – "лідерів підтримки", "спостерігачів" та "противників України".

 

 

 

 

 

КРАЇНИ - ЛІДЕРИ У ПІДТРИМЦІ УКРАЇНИ

 

Німеччина

 

Після російської анексії Криму та її вторгнення на Донбас німецька зовнішня політика зазнала значних змін. Замість традиційного підходу "Росія передусім" в центрі уваги Німеччини в Східній Європі опинилася Україна.

Разом з Францією німецький уряд є посередником у "Нормандському форматі".

 

З іншого боку, Німеччина дуже неохоче бере участь у реформі оборонного сектора України і не погоджується на посилення ролі ЄС та НАТО в цій реформі.

 

Невиправданий тиск Німеччини, яка вимагає від України в односторонньому порядку забезпечити прогрес щодо спецстатусу та виборів у так званих "ДНР" та "ЛНР", а також заяви глави МЗС Франка-Вальтера Штайнмаєра щодо послаблення санкцій проти Росії, роз'їдають репутацію Німеччини.

Але треба визнати, що німецький тиск на ключові країни-члени ЄС мав життєво важливе значення для збереження санкцій.

 

Попри деякі розбіжності в правлячій коаліції, офіційна лінія Берліна тверда: повне виконання "Мінська" є передумовою для скасування санкцій.

В Німеччині існує зростаюче бажання прибрати з порядку денного "українську кризу", є окремі голоси за "збалансованіший" підхід до Росії.

 

Вони стають гучнішими із наближенням виборів до Бундестагу у 2017 році.

Минулого року, паралельно із внеском Німеччини до ЄС, МВФ та інших багатосторонніх механізмів фінансування, Берлін започаткував власну допомогу Україні.

 

По-перше, це допомога для переселенців з конфліктних регіонів, по-друге – кредит у €500 млн, €300 млн з яких має бути витрачено на сході України. По-третє – план дій на €200 млн, серед пріоритетів якого – енергоефективність, розвиток бізнесу та інфраструктури, децентралізація, антикорупція, розбудова громадянського суспільства.

 

Крім того, німецький уряд надає технічну, експертну підтримку та консультації.

 

 

Велика Британія

 

Україна є одним з трьох пріоритетів британського МЗС.

 

Сполучене Королівство також надає активну допомогу в реформуванні українського оборонного сектора. Підтримка на двосторонньому рівні, що почалася в середині березня 2015 року, стосується підготовки піхоти, тактичної розвідки, нарощування потенціалу, а також медичної допомоги.

 

Країна допомагає проведенню військової реформи, а в українському Міноборони працює британський радник.

 

У центрі уваги Великої Британії – економіка, боротьба з корупцією, поліпшення бізнес-середовища. Британія також реалізує проекти у партнерстві з міжнародними фінансовими інститутами, надаючи технічну допомогу, до прикладу, для проведення банківської реформи.

 

В Україні також діє UK Stabilisation Unit. У квітні він оголосив конкурс проектів для України з бюджетами від £200 тис. до £500 тис.

Британія допомагала координувати і розвивати співробітництво України з НАТО і ЄС, зокрема, у сфері стратегічних комунікацій.

 

(Доповнення від ЄП: Британія також є єдиною державою Західної Європи, що послідовно підтримує членство України в ЄС, хоча в світлі Brexit це втрачає актуальність.)

 

Швеція

 

Швеція була одним із творців Східного партнерства ЄС. Агенція SIDA – один з найактивніших гравців в Україні, загальна вартість її програм становить $29,7 млн.

 

У роботі в Україні Швеція керується політичними, а не економічними цілями.

 

Близько 60% її програм стосуються зміцнення демократії, верховенства

закону і незалежної журналістики.

 

Наразі Швеція не бере участі в реформуванні сектора оборони, оскільки не є частиною НАТО і не запустила жодних  двосторонніх ініціатив у цій сфері. Однак вона бере активну участь у реформуванні сектора невійськової безпеки, як по лінії ЄС, так і на двосторонньому рівні.

 

Колишні шведські політики, дипломати і чиновники радять українському урядові, перш за все – екс-прем'єр Карл Більдт і економіст Андерс Ослунд. Швеція також на двосторонній основі надала Україні кредит у розмірі $100 млн.

 

Швеція, попри економічні втрати, твердо дотримується санкцій. Стокгольм наполягає, що "Мінськ" не повинен перетворюватися на процес, в якому великі держави наказують Україні, яким має бути зміст її Конституції.

 

 

Польща

 

Польща здавна була одним з ключових прихильників українських реформ. Під час і після Майдану польська дипломатія зіграла особливо активну роль в консолідації підтримки України з боку ЄС.

Польська політична еліта була дуже незадоволена тим, що вона не стала учасником Нормандського формату разом із Німеччиною і Францією. Та щойно стало зрозуміло, що участь у цьому форматі зробила б їх співавторами "Мінських угод", образа Варшави швидко зникла.

 

 

Та від 2015 року польський ентузіазм з приводу України згортається.

 

До того ж, вплив Польщі в ЄС зменшився після перемоги "Права і справедливості" на виборах.

 

Крім політичної підтримки, Польща надала Україні кредити на суму $100 млн, що зробило її другим за розміром двостороннім європейським кредитором після Німеччини. Польська офіційна допомога розвитку (ОДР) виділила на Україну понад $12 млн.

 

Польща підписала угоду про збільшення потужності газових інтерконекторів і прагне стати другим за обсягами постачальником газу в Україну після Словаччини.

 

В Польщі є чимало експертів, політиків, чиновників і військовослужбовців, які добре знають Україну і можуть бути використані для допомоги та консультацій. Особлива увага приділяється реформі системи управління.

 

Польща також відкрила свій ринок для українських сезонних робітників. Їхня кількість в першій половині 2015 року перевищила 410 тис. осіб. Польща видає найбільше віз для українців в ЄС (у 2016 році – перевищить 1 млн). Польща брала участь у всіх багатосторонніх військових навчань з Україною і в наданні Україні нелетального озброєння за програмами НАТО.

В той час як багато міжнародних інвесторів уникають України, польські інвестиції в 2015 році збільшилися. Нині частка Польщі – 5,5% усіх прямих іноземних інвестицій в Україну.

 

Литва

 

Литва, маючи обмежений потенціал двосторонньої підтримки, намагається мобілізувати підтримку ЄС і НАТО для України. Пряма підтримка у 2015 році склала €1,4 млн.

 

Литва наполягає на швидкій візовій лібералізації, а міністр закордонних справ Лінас Лінкявічюс є одним з найвідвертіших дипломатів в ЄС з українського питання.

 

У грудні 2014 року з ініціативи євродепутата з Литви Пятраса Ауштрявічюса в ЄП була створена неофіційна група під назвою "Європейські друзі України". Крім того, литовські експерти, колишні дипломати, судді та інші, працюють у різних українських реформаторських групах та організаціях.

 

Латвія

 

Як й інші країни Балтії, Латвія, перш за все, підтримує Україну в рамках ЄС і НАТО. Вона також робить свій внесок у навчальні ініціативи НАТО.

Значна частина двосторонньої допомоги в сфері розвитку Латвії – $23 млн для всіх країн в 2015 році – виділяється на підтримку реформ в Україні, з акцентом на сільському господарстві. Фінансові та людські ресурси також виділені на боротьбу з корупцією та консультативні місії. Запропонована медична, фінансова та реабілітаційна підтримка для українських сімей і дітей із зони збройного конфлікту на сході України.

 

Естонія

 

Пріоритетом Естонії також є підтримка України через НАТО і ЄС.

Естонія запропонувала консультації в створенні електронного управління, надала стипендії і спеціальні програми для українських студентів, двосторонню допомогу НУО.

Загальний обсяг допомоги розвитку від Естонії – €11,5 млн, з яких Україна отримує найбільшу частку.

 

Данія

 

Данія, разом зі Швецією, Польщею, Нідерландами і країнами Балтії, є частиною ініціативи "Друзі України".

 

Поза рамками ЄС Данія запустила кілька проектів для підтримки виконання Угоди про асоціацію. Пріоритети – стала енергетика задля скорочення залежності від РФ, державне управління, підтримка незалежних ЗМІ.

Пряма допомога данської агенції в галузі розвитку DANIDA – близько 1,15 млн євро, лише 0,26% бюджету агенції.

 

У листопаді 2015 року ця держава запустила інвестфонд для просування данських інвестицій в Україні. Є також цілий ряд програм громадянського суспільства. Данська підтримка незалежних ЗМІ і журналістських розслідувань в Україні була дуже ефективною.

Хоча обсяги підтримки з боку Данії не зрівняти з іншими країнами, їхня ефективність оцінюється дуже високо.

 

Фінляндія

 

Фінляндія значно збільшила підтримку України.

У 2014 і 2015 роках допомога, що надається в рамках міжнародних організацій і проектів, склала €17 млн. У 2015 році Фінляндія надала Україні €7,1 млн, а також витратила близько €1,9 млн на спостерігачів ОБСЄ, експертів з питань безпеки кордонів, спостерігачів за виборами і експертів по боротьбі з корупцією.

 

 

Румунія

 

Підхід Румунії до України насамперед обумовлений стратегічними міркуваннями. Після анексії Криму Росія створила морський хаб у Чорному морі, який в Бухаресті розглядають як пряму небезпеку.

Тільки сильна і орієнтована на Захід Україна може запобігти подальшій російській експансії.

 

Тому Румунія не ухиляється від підтримки військового сектора України, надавши в 2015 році €250 тис. двосторонньої технічної і військової допомоги і €500 тис. внеску до трастових фондів НАТО.

 

Румунія є однією з небагатьох країн, де відкрито обговорюється поставка Україні летального озброєння.

 

Проте країна не робитиме цього, доки не буде широкої підтримки такої політики серед союзників.

 

Румунія 2014 році також підтримала програму в рамках європейської політики сусідства для фінансування прикордонних регіонів. Румунія і Україна мають вкласти по €6 млн кожна, після чого отримають €60 млн з Брюсселя. Бухарест таким чином переслідує дві мети – стабілізує Україну і допомагає розвиткові своїх східних і північних прикордонних районів, які залишаються бідними.

 

Словаччина

 

Словаччина підтримує Україну переважно через багатосторонні механізми. Україна є одним з пріоритетів головування Словаччини у ЄС в 2016 році. Незважаючи на Brexit і кризу з біженцями, словацьке президентство докладає зусиль для збереження питання України в порядку денному ЄС.

 

У Вишеградській четвірці Словаччина відповідальна за питання енергетичної безпеки і реформування сектора безпеки.

 

Найбільшу додану вартість має створення механізму реверсу газу з ЄС в Україну.

 

Крім того, Словаччина допомагає в реформуванні державного управління, самоврядування, юстиції, держуправління, держфінансів, а також підтримує громадянське суспільство та боротьбу з корупцією.

 

Словаччина бере участь у медичній допомозі та реабілітації військових та у трастовому фонді НАТО з розмінування. У розпал конфлікту на Донбасі Словаччина надала гуманітарну допомогу на €600 тис.

 

Незважаючи на проросійські настрої частини політичної еліти Словаччини та бажання посилити бізнес-зв'язки з Росією, Україна є надто важливим сусідом, щоби Братислава нею нехтувала.

 

Болгарія

 

Попри сильний російський вплив у болгарському суспільстві, уряд докладає величезних зусиль в підтримці санкцій і роз'ясненні політики Заходу для власного населення.

 

Дипломатично Болгарія є активним прихильником позиції ЄС щодо України. Проте її фінансова здатність підтримувати Україну обмежена. Болгарія вносить свій вклад в трастові фонди НАТО.

 

КРАЇНИ-СПОСТЕРІГАЧІ

 

Франція

 

 

 

Париж активний на дипломатичному фронті завдяки Нормандському формату. 

Проте Франція майже не докладала зусиль для підтримки України. Гуманітарна допомога для українських біженців – це лише частка від зусиль Німеччини.

 

Є кілька французьких співробітників у місіях ЄС, що працюють в Україні, але їхню допомогу процесу реформ в Україні навряд чи можна помітити.

Та особисто президент Франсуа Олланд доклав зусиль у боротьбі за збереження санкцій, попри дуже складне внутрішнє, а також загальноєвропейське становище, а французькі дипломати, долучені до роботи Мінської контактної групи, виявилися ефективними переговірниками.

 

 

Маючи досвідчених фахівців та значні ресурси, Франція могла б зробити набагато більше для допомоги Україні.

 

 

Однак увагу і ресурси країни поглинули внутрішні чвари та терористичні акти.

У світлі нещодавніх атак терористів, Франція намагатиметься знайти спільне з США і Росією рішення, щоби знищити так звану "Ісламську державу". Та наразі жодних компромісів не було досягнуто, тому що Путін і Олланд розходяться в баченні дій в Сирії та їхньої кінцевої мети. Росія також не хоче розглядати Францію як серйозного партнера в переговорах і хотіла би говорити лише з Вашингтоном.

 

В Європі існує занепокоєння щодо наступного потенційного президента Франції. Ніколя Саркозі та Марін Ле Пен практично не відрізняються у позиції щодо Росії та України. У випадку обрання когось з них лідером вони прагнутимуть дійти згоди з Москвою і, можливо, навіть запропонують деяку підтримку дій Росії в Україні і Сирії.

 

Нідерланди

 

У квітні 2016 року Нідерланди проголосували на референдумі проти Угоди про асоціацію Україна - ЄС. Хоча тільки 32% населення прийшли на голосування, рішення шокувало голландський уряд.

 

Гаага в той час головувала в Раді ЄС і намагалася тримати в європейському порядку денному питання війни на Донбасі та MH-17.

 

Після загибелі майже 200 голландців на цьому рейсі, Нідерланди підтримують санкції, незважаючи на втрату одного зі своїх найбільших ринків збуту сільськогосподарської продукції поза ЄС.

 

Проте після референдуму Нідерланди стоять перед дилемою.

Європа не буде переглядати асоціацію. Але уряд Нідерландів поки не готовий пояснити це своїм виборцям – отже, Угода лишається у підвішеному стані.

Україна не отримує Офіційної допомоги розвитку (ОДР) від уряду Нідерландів.

 

 

Проте в 2015 році Нідерланди підтримали Україну в зміцненні верховенства права і належного управління за програмою Матра. Було надано €1 млн, щоб створити медіа-проект на Донбасі, спрямований на підготовку журналістів до роботи в зонах конфліктів.

 

Голландський уряд також надав нелетальну військову допомогу ЗСУ – шоломи, ковдри та інше.

 

Бельгія

 

Бельгія не перешкоджає, але і не підтримує ані санкції, ані Україну.

Країна не має власної ініціативи з підтримки України, але дотримується рішень багатосторонніх організацій.  

 

Після терористичних атак у Парижі та Брюсселі боротьба з тероризмом стала пріоритетом номер один в Бельгії – за рахунок України. Є голоси за співпрацю з Росією у боротьбі з тероризмом та про те, що Україна є перешкодою на шляху до тіснішої співпраці з РФ. Однак це не є офіційною лінією уряду.

 

Чеська Республіка

 

Хоча Чехія підтримує територіальну цілісність і суверенітет України, в країні зростає недовіра до української політичної еліти.

Чеська Республіка, зокрема президент Мілош Земан, сумнівається щодо потреби санкцій і обговорює, як зберегти чи навіть розширити свої економічні інтереси в Росії.

 

Чіткої позиції щодо Росії або Україні в Чехії немає.

 

 

Україна входить до пріоритетних країн, яким Чехія допомагає реформуватися. Підтримка для Києва в рамках цієї програми – близько €550 тис. Ще €980 тис. було надано на гуманітарну допомогу і постачання.

 

Чеська Республіка не має і не планує прямої бюджетної підтримки України у майбутньому.

 

Прага скасувала всі свої ліцензії на експорт зброї в Україну. Вона не планує також надавати військову або безпекову підтримку.

 

Ірландія

 

Ірландія підкреслює підтримку територіальної цілісності і суверенітету України, проте наголошує на важливості відкритого діалогу з Росією з ключових питань.

 

Через географічну віддаленість і обмежених ресурсів Україна не є в центрі зовнішньої політики Ірландії, і тому ця держава дотримується європейського консенсусу.

 

Угорщина

 

Зближення прем’єра Віктора Орбана з Росією, його критика санкцій і опортунізм в просуванні угорських економічних інтересів щодо Росії створює великі проблеми і підриває європейську єдність.

 

МЗС Угорщини часто розглядає війну в Україні так, ніби це заморожений конфлікт і взаємодія з Росією є неминучою.

 

Є великий сумнів серед країн-членів ЄС, чи буде Угорщина підтримувати санкції в майбутньому.

 

 

У 2014 році Угорщина призупинила реверс газу в Україну через тиск з боку РФ. Це свідчить, що Будапешт в подальшому може зробити інші проросійські повороти. Тільки в Міноборони зважуються відкрито розглядати поведінку Росії як загрозу.

 

Проте Угорщина надає значну допомогу Україні, яка є її сусідом і де проживає значна угорська меншина.

 

Східні регіони Угорщини недорозвинені, тому ринкові трансформації України є також інструментом для просування власних економічних інтересів країни. Тому угорська допомога обмежується переважно Закарпатською областю.

 

Допомога від Будапешта була би хорошим прикладом програми прикордонного партнерства – якби не була так вузько спрямованою на угорську нацменшину.

 

У військовій сфері Угорщина пропонує мовну підготовку і обмежену допомогу з реабілітації поранених військовослужбовців.

В рамках допомоги країн Вишеграду Будапешт обрав для фінансування малий та середній бізнес, який відповідає новій торговельній спрямованості його зовнішньої політики.

 

Угорщина також запропонувала 100 млн форинтів (€320 тис.) для підтримки переселенців.

 

 

Португалія

 

Попри географічну віддаленість від України, Португалія є активним прихильником реформ в країні.

 

У 2015 році уряд Португалії надав фінансову допомогу Україні в рамках двох трастових фондів НАТО.

 

Словенія

 

 

Хоча Словенія не визнає анексію Криму, але намагається бути обережною, уникаючи звинувачень на адресу Росії через її вторгнення на Донбас. Любляна розглядає конфлікт як внутрішній, який може бути вирішений шляхом прямих переговорів між сторонами.

 

Допомога Україні невелика навіть з урахуванням розмірів країни – від початку війни було надано €219 500.

 

 

Іспанія

 

За умов урядової та економічної кризи Східна Європа не є ключовою для Мадрида.

 

Поза тим, в уряді є певні суперечності щодо України і Росії.

Деякі іспанські політики, такі як міністр закордонних справ Хосе Мануель Гарсія-Маргальо або популістська партія PODEMOS, часто демонструють підтримку російських аргументів про війну в Україні – мовляв, у Росії є законні інтереси в Україні, а Захід знехтував геополітичною ситуацією у Східному партнерстві.

 

Та все ж досі Мадрид був зацікавлений у підтримці європейського єдності і узгодженні своєї позиції з Німеччиною.

 

Критику Росії взяло на себе передусім міністерство оборони.

Мадрид показав невеликі зусилля, коли йдеться про двосторонню підтримку України – як фінансову, так і військову. Існує високий рівень недовіри, чи здатний Київ управляти підтримкою, яку він отримує.

 

Попри все це, зростає підтримка України з боку громадянського суспільства. Історичний досвід Іспанії в часи диктатури Франко змушує громадськість особливо скептично ставитися до Путіна. І, нарешті, нинішній посол Іспанії в Україні є одним із найактивніших і відвертих прихильників реформаторського руху України.

 

Хорватія

 

Хорватія є країною, яка нещодавно зіткнулася з війною, тому її допомога зосереджена на обміні ноу-хау та досвідом. Вартість відповідних проектів складає €200 тис.

Перший проект спрямований на управління переселенцями і біженцями; другий фокусується на підготовці військових медичних працівників і психологів; третій стосується документування військових злочинів і злочинів проти людяності; четвертий присвячений реінтеграції ветеранів війни; п'ятий та шостий проекти стосуються розмінування.

 

Хорватія запустила три програми гуманітарної допомоги вартістю €460 тис.

 

Люксембург

 

Країна сприяла діалогу між Росією і ЄС, але не з метою покращити ситуацію, а щоби врятувати власні фінансові інтереси в Москві. Проте Люксембург не саботує санкції або інші зусилля ЄС.

 

Мальта

 

Мальта не надавала Україні жодної прямої підтримки. І прем'єр-міністр, і міністр закордонних справ наполягають на тому, що Мальта дотримується лінії ЄС і надає підтримку Києву через ЄС.

 

Кіпр

 

Кіпр є найсильнішим іноземним інвестором в Україні, оскільки є частиною її офшорно-банківської системи. Але те саме стосується міцних зв’язків Кіпру з Росією.

 

Всю кризу Кіпр проходить як канатоходець, уникаючи нахилу в будь-який бік.

 

Через свою залежність від Євросоюзу Кіпр, по суті, пристає до лінії ЄС. Він також надавав гуманітарну допомогу в натуральній формі.

 

НАСТОРОЖЕНІ  - У  СТАВЛЕННІ ДО УКРАЇНИ

 

Італія

 

В офіційних заявах Італія каже про підтримку України.

 

 

Однак здається, що вона більше стурбована збереженням або відновленням економічних зв'язків з Росією. На відміну від Фінляндії, країн Балтії, Польщі чи Болгарії, в Італії навряд чи відчувають наслідки санкцій, але скаржаться на них голосніше за всіх.

 

Багато італійських політиків міркують подібно до Росії – з позиції "великої політики" і "сфер впливу". З міграційною кризою спокуса підтримати російські аргументи про "поділ сфер впливу" посилилася.

 

Італія не зробила практично нічого для підтримки трансформації України.

 

У 2015 році італійський уряд виділив €200 тис. для надзвичайних гуманітарних заходів через механізм Міжнародного Комітету Червоного Хреста. Це приблизно стільки ж, скільки надала Україні Словенія.

 

Австрія

 

Австрія була першою державою, що організувала офіційний візит Путіна після анексії Криму і зробила пропозиції щодо поглиблення економічних відносин під час цього візиту. Ці переговори відбувалися одночасно з нарощуванням санкцій ЄС проти Росії у зв'язку з війною на Донбасі.

 

Симпатія до Путіна поширена у політичних та управлінських колах Австрії.

Австрійська дипломатія схильна до підходу "Росія передусім", країна вважає захист власних економічних інтересів в Росії пріоритетнішим за підтримку України.

 

Існує також деяке бажання в МЗС бути активнішими в Україні, щоби австрійські приватні інвестори "заново відкрили" країну.

 

Проте економічні відносини ускладнені тим, що Україна опинилася в чорному списку Австрії в якості потенційного місця для податкової мінімізації. Між нацбанками двох країн немає угоди про обмін інформацією щодо підозрілих фінансових операцій та співробітництво в фінансовому секторі.

 

Відень є другою домівкою для багатьох олігархів часів Януковича, перш за все для Дмитра Фірташа.

 

Австрія не має постійної співпраці в області розвитку в Україні і жодних державних програм для підтримки зусиль з реформування.

 

Греція

 

Грецько-російські відносини традиційно були сильними, особливо на крайньому лівому і крайньому правому флангах. Представники російської номенклатури, в тому числі й сам Путін, часто відвідують Грецію.

 

Війна в Україні та погіршення європейсько-російських відносин стали політичним шоком для Греції.

 

 

Про незадоволення санкціями і загрози зриву пов’язаних із ними угод часто говорять у Греції. Проте греки занадто залежні від Європи, особливо від Німеччині, щоби кинути виклик Берліну в питанні санкцій.

 

Міністр закордонних справ Греції зробив низку пропозицій Україні щодо медичної допомоги пораненим солдатам, та через обмеженість у фінансах ці програми не були реалізовані. Греція не має постійної співпраці в області розвитку з Україною і жодних державних програм з підтримки реформ.

 

 

Автор дослідження, -

Густав Гресель, 

European Council for Foreign Relations

 

 

Наш коментар:

 

В аналітичному огляді акцент зроблено на міждержавну допомогу, і майже зовсім випадає, за малим винятком, аналіз надання гуманітарної допомоги Україні по лінії Червоного Хреста.

 

 

 

 

 

 

Італія, яку так критикує аналітик, послала, наприклад, під час Майдану  президента Червоного Хреста країни Франческо Рокка з гуманітарною місією у Київ.

 

 

 

 

 

 

Про перебування делегації в Україні ми повідомляли у репортажі «Високий візит» - http://lviv-redcross.at.ua/blog/2013-12-24-2545

 

 

Австрійський Червоний Хрест також дуже багато допомагає Україні. На початку літа він приймав у своєму молодіжному таборі волонтерів Червоного Хреста з Луганщини, а в кінці серпня профінансував молодіжний міжнародний табір для 6 національних Товариств, який тиждень працював у с. Брюховичі, що поблизу Львова.

 

 

 

 

 

 

Ми зуміли висвітлити на сайті кожен день роботи цього табору. Ці матеріали можна розшукати, звернувшись до електронного архіву нашого сайту за період з 19 до 28 серпня п.р.

 

Це саме стосується і Греції. Тільки там Червоний Хрест має справу з навалою біженців з Близького Сходу і вникати в українські справи не вистачає ні сил, ні коштів. Тому епізодична співпраця з цим Товариством не виходила за межі Півдня України, здебільшого у грецьких земляцтвах, яких чимало збереглося на Одещині та в прилеглих районах.  

 

 

 

 

 

Фото - Ірини Апостолюк, European Council і прес - служби ТЧХУ

За джерелом:

http://www.eurointegration.com.ua/articles/2016/10/20/7056180/

 

 

 

 

 

Переглядів: 755 | Додав: Олександр
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Середа, 22.05.2024, 07:36
Меню сайту
Форма входу
TRANSLATE
Наші друзі
catalog.red-cross.org.ua redcross.org.ua lviv.medprof.org.ua meduniv.lviv.ua www.icrc.org/rus www.drk.de
Календар
Архів записів
Наше опитування
Звідки Ви довідались про наш сайт?
Всього відповідей: 362
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 1
Користувачів: 1
alexapostolyuk77
Iv. Stepura © 2024