ІГРИ МУЖНІХ
«Ігри героїв» - вже п’ятий масштабний
проект від ДніпроОДА для людей з обмеженими
можливостями, - голова ДніпроОДА Валентин
Резніченко
У кожного з учасників ігор - своя трагічна історія. Однак їх об’єднує сила духу, мужність та прагнення йти вперед. На Дніпропетровщині 24 учасники проекту «Ігри героїв» довели, що інвалідність – не вирок, а ще один стимул для розвитку. Впродовж 2 місяців вони займалися з професійними тренерами кросфітом та вийшли продемонструвати свої досягнення у спортивній залі. Серед Героїв як ті, хто отримав травми у мирному житті, так і захисники України.
«Сила духу, віра в себе та прагнення йти вперед. Це те, що робить учасників проекту «Ігри героїв» особливими. Тут і ті, хто втратив здоров’я з дитинства, і ті, хто залишився без кінцівок, захищаючи нашу країну. Усі вони Герої духу, - наголосив очільник регіону Валентин Резніченко. – Спорт – це один з найкращих способів реабілітації. «Ігри героїв» це вже п’ятий цього року масштабний проект для людей з обмеженими можливостями від ДніпроОДА».
Софії – 20 років. З дитинства дівчина прикута до інвалідного візка. Однак це не заважає їй радіти життю, мати друзів та постійно рухатися вперед. Вона – майстер спорту з плавання. Коли запропонували взяти участь у новому проекті «Ігри героїв», дівчина погодилася, не роздумуючи.
«2 місяці були тренування, 3 рази на тиждень. М’яч, гантелі, гирі. Ми робили вправи на силу, на витривалість. Сьогодні показуємо себе, те чого досягли, - розповідає Софія Грубова. - Такі ігри потрібні, бо це спілкування, допомога долати складнощі, вибратися з дому, почати спілкуватися, щось робити. Це дуже круто розвиває. Ще зовсім трохи часу пройшло, але я відчуваю, що стала кращою».
До проекту «Ігри героїв» на Дніпропетровщині долучилися люди з обмеженими можливостями з різних куточків області – Дніпра, Кам’янського, Кривого Рогу. Серед них бійці АТО, волонтери та вперше в історії «Ігор героїв» люди, що отримали травми у мирному житті. Погодилися взяти участь у проекті й 3 дівчини. Виклик також прийняли ще восьмеро учасників з інших регіонів України.
Учасники з Дніпропетровщини з 1 вересня тричі на тиждень займалися з професійними тренерами кросфітом. Це послідовний комплекс фізичних вправ, що розвиває всі м’язи тіла. Вони піднімали штанги та гирі, зміцнювали прес, робили вправи на спеціальному тренажері, піднімалися канатом. Через 2 місяці від початку тренувань, вони продемонстрували свої досягнення.
«Завдяки цьому проекту я зміг робити те, що раніше не робив. Піднімаюся канатом, поступово відновлююся. Лікарі кажуть, що всі можливі операції вже зроблені, тепер тільки заняття спортом. Фізкультура та ще раз фізкультура», - зазначає 23-річний учасник проекту Роман Борисов.
Хлопець був волонтером. З початку війни на Сході вивозив жінок, дітей, людей похилого віку з-під обстрілів. Коли їхали до Луганська за мирними людьми під білими прапорами з червоним хрестом, їх розстріляли бійці опозиції. Шестеро з його команди загинули, Роман чудом залишився живий. Куля пробила йому хребет та паралізувала кінцівки. Минуло 2 роки та хлопець не здається.
«Все на позитиві, тренуємося. Виступати не боюсь. Раніше займався футболом, звик, коли за мною спостерігає багато людей. Головне сьогодні не перемога, а участь. Ти береш участь, спілкуєшся з іншими хлопцями, від спілкування отримуєш задоволення», - зазначає Роман Борисов.
Підтримати учасників проекту «Ігри героїв» прийшли їх рідні, знайомі, волонтери та просто небайдужі люди.
«Ми - волонтери госпіталю, і багатьох наших бійців знаємо. Прийшли підтримати всіх. Всі рідні, всі наші. Ми одна велика сім'я, - наголосила волонтер Наталя Дмитриченко. – Люди з інвалідністю не повинні залишатися поза суспільством. Вони мають бути повноцінними учасниками нашого життя».
«Ігри героїв» – соціальний проект, автор і продюсер якого – киянин Євген Коваль. Такі змагання пройшли у Києві і Харкові. На Дніпропетровщині проект реалізують команда ДніпроОДА разом із ГО «Різні та рівні».
«Ігри героїв» - це змагання з багатофункціонального виду спорту – кросфіту. Мета особливої системи фізичної підготовки – розвиток сили та стійкості. Тренування включають вправи з важкої атлетики, художньої гімнастики, гирьового спорту, пауерліфтингу.
Фото – adm.dp.gov.ua
За джерелом:
http://adm.dp.gov.ua/OBLADM/obldp.nsf/index/5F908F3BCA359063C225805D003CA3A3
|