ШАНС НА ПОВНОЦІННЕ ЖИТТЯ
З нагоди Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом,
що відзначається сьогодні, 1 грудня, у Львівському
прес-клубі відбулася прес-конференція на тему
«Абонемент на життя».
Участь в ній взяли т.в.о. директора департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Ірина Микичак, голова постійної комісії Львівської обласної ради з питань охорони здоров'я,материнства, соціального захисту, молодіжної політики, фізичної культури та спорту Михайло Гичка, голова правління БО “Благодійне товариство “Мережа ЛЖВ” м. Львів” Дмитро Тигач та головний лікар Львівського обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом Мар’яна Служинська.
Розпочинаючи прес-конференцію, Дмитро Тигач розповів про старт Всеукраїнської акції “Абонемент на життя”, яка передбачає забезпечення 101 000 пацієнтів з ВІЛ у 25 регіонах України антиретровірусною терапією у 2017 році. Це стало можливим завдяки плідній співпраці пацієнтських організацій України, міжнародних донорів та представниками місцевих органів влади.
Завдяки об’єднанню зусиль Львівського відділення благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД», департаменту охорони здоров’я ЛОДА, комісії ЛОР з питань охорони здоров'я, материнства, соціального захисту, молодіжної політики, фізичної культури та спорту, у 2016 році вперше в Україні було втілено в життя проект із соціального супроводу ВІЛ-інфікованих дітей. Необхідну допомогу отримали 174 дитини з Львівської області за рахунок коштів з обласного бюджету.
Ірина Микичак, т.в.о. директора ДОЗ ЛОДА, подякувала колегам, спільними зусиллями яких вдалося реалізувати проект, та відзначила позитивний досвід співпраці з громадськими організаціями. «Ми повинні пам’ятати, що ВІЛ-інфіковані, окрім дороговартісного лікування, потребують толерантного ставлення, моральної підтримки, всебічної соціальної допомоги. Завдяки таким організаціям, як “Мережа ЛЖВ”, пацієнти ніколи не залишаються наодинці зі своїми проблемами», - зазначила Ірина Микичак.
Як окремий напрямок в профілактиці ВІЛ/СНІДу, що потребує підвищеної уваги, було виділено роботу з підлітками, які, на жаль, частіше схильні до ризикованої поведінки. В цьому контексті важливою є діяльність клінік дружніх до молоді, де підлітки та молоді люди можуть отримати анонімну консультацію, фахову допомогу, а також розуміння та підтримку.
Високо оцінив результати співпраці і Михайло Гичка, повідомивши, що роботу в цьому напрямку буде продовжено наступного року. Обласним бюджетом на 2017 рік передбачено вдвічі збільшити фінансування програм, спрямованих на допомогу ВІЛ-інфікованим особам. Зокрема, особлива увага приділятиметься пацієнтам з поєднаною інфекцією ВІЛ/СНІД з туберкульозом.
Головний лікар Львівського обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом розповіла про стратегії подолання епідемії ВІЛ/СНІДу, що діють у цілому світі - деякі з них вже активно діють в Україні, а частина готується до впровадження. Станом на 1 жовтня 2016 року в області зареєстровано 3180 людей з ВІЛ-позитивним статусом, з них 54 дитини. За словами Мар’яни Служинської, для досягнення успіху в лікуванні надзвичайно важливою є прихильність пацієнтів до антиретровірусної терапії, яка дає ВІЛ-інфікованим особам реальний шанс на повноціне життя.
Фото - прес-служба ДОЗ ЛОДА
За джерелом:
http://www.health-loda.gov.ua/ukr/news/lvivnews/5510.html
|