«АХІЛЛЕСОВА П'ЯТА» НАШОЇ МЕДИЦИНИ
Ці проблеми визнали такими, які мають бути
вирішені найближчим часом, повідомляє МОЗ
Проблема перша: масштабний тягар хронічних неінфекційних захворювань
Неінфекційні захворювання (діабет, рак, серцево-судинні захворювання, хронічні хвороби органів дихання) зумовлюють понад 2/3 загальної захворюваності та близько 86% смертей в Україні.
Основними передумовами високого рівня захворюваності є такі фактори ризику, як тютюнопаління, зайва вага, брак фізичного навантаження та надмірне вживання алкоголю. Без негайних дій Україна може втратити наступне покоління через високі рівні смертності від хронічних неінфекційних захворювань.
Проблема друга: критичні рівні охоплення вакцинацією
В Україні катастрофічно знизився рівень охоплення дітей вакцинацією, який до 2008 року перевищував 95% з усіх дитячих інфекцій, керованих засобами специфічної профілактики.
Проблема третя: ВІЛ-інфекція/СНІД та туберкульоз
Україна залишається країною з високим рівнем поширення ВІЛ-інфекції та однією з п’яти країн з найвищим рівнем захворюваності на мультирезистентний туберкульоз у Східній Європі та Центральній Азії.
Проблема четверта: неготовність існуючої системи біологічної безпеки країни до відповіді на сучасні виклики
Наявна лабораторна база не готова виявляти та ідентифікувати нові для країни особливо небезпечні інфекційні хвороби (наприклад, лихоманки Ебола, Марбург та Денге, пташиний грип, вірус Зіка тощо) та реагувати на можливі терористичні акти з використанням природних або генетично модифікованих патогенних мікроорганізмів та вірусів (біотероризм).
Проблема п’ята: безпека крові
Служба крові в Україні децентралізована і характеризується нестачею важливих ресурсів: фінансових, матеріально-технічних, кадрових. У результаті громадяни не мають рівного та своєчасного доступу до якісних та безпечних компонентів донорської крові у необхідній кількості.
Фото – з відкритих джерел в Інтернеті
За джерелом:
http://dobryjlikar.com/news/201612/1699-nazvano-chotyry-osnovni-problemy-ukrayinskoyi-systemy
|