КОЛИ ДОПОМОГИ ЧЕКАТИ НІЗВІДКИ
МОЗ припинило фінансування патронажної служби 15 грудня п.р. Цій події
на наступний день,16 грудня, «Подробиці» присвятили репортаж журналістки
Олени Бринзи
На знімку: Олена Бринза
Текстовий виклад репортажу:
«Диктор: Сьогодні в Україні не вийшли на роботу патронажні сестри Червоного Хреста: МОЗ перестав фінансувати Товариство. Люди з інвалідністю та самотні люди похилого віку у відчаї, адже багато послуг їм надавали виключно працівники Червоного Хреста. Про все докладніше розповідає журналіст Олена Бринза.
Олена Бринза: Миколі Олексійовичу 57. Травму, після якої вже не ходить, отримав ще в юності. Після смерті батьків залишився один. П'ять разів на тиждень до нього навідується соціальний працівник, котрий допомагає по господарству вдома. Але допомога потрібна і медична.
Туалет, душ, уколи. Обслужити себе сам чоловік не може. Ще до вчорашнього дня в цьому допомагала патронажна сестра Лариса з Червоного Хреста. Сьогодні вона вже офіційно звільнена. Але своїх підопічних поки що не кидає.
"Ось він сидить зараз у кріслі, а ввечері нікому його покласти в лдіжко нікому. Піду на іншу роботу, а як він буде жити далі?" - Сказала Лариса Мірошниченко, патронажна сестра Товариства Червоного Хреста України.
На дільниці Лариси сімдесят шість осіб. З них близько десяти в такій же ситуації, як і Микола Олексійович.
"Ті люди, котрі придумали цей закон, щоб скасувати нашу службу, вони придумали альтернативу якусь? Придумайте альтернативу, потім вже скорочуйте, звільняйте, театр абсурду якийсь!" - Сказав Микола Кашпаров, житель Кропивницького.
Патронажну службу ліквідували, бо МОЗ просто припинив фінансування. На офіційному сайті відомства пояснюють чому. Мовляв, є дані про нецільове використання грошей.
Та й взагалі, у всьому світі Червоний Хрест фінансують меценати та благодійні фонди. А функції патронажних сестер виконуватимуть соціальні працівники. Хоча до цих пір нові обов'язки не розподілили.
"Зараз, я так розумію, що частина функцій буде переведена на медичну службу, на дільничну службу, але соціальне спрямування повинен хтось цим займатися", - сказав Олег Рибальченко, директор департаменту охорони здоров'я Кіровоградської обласної державної адміністрації.
Ось тільки дільничні медичні сестри допомагати в делікатних питаннях не хочуть, каже Микола Олексійович.
"Поліклініка від мене взагалі відмовилася, вони сказали: ми не будемо займатися тобою, вирішуй ці проблеми сам як хочеш або йди в будинок для людей похилого віку, або в інтернат", - сказав Микола Кашпаров, житель Кропивницького.
Ще один вихід: найняти доглядальницю. Але дозволити собі таку розкіш при мізерній пенсії чоловік не може».
Довідково:
Відеорепортаж можна переглянути у сюжеті "Сегодня в Украине не вышли на работу патронажные сестры" за посиланням - http://podrobnosti.ua/2150610-minzdrav-prekratil-finansirovanie-patronazhnoj-sluzhby.html
Фото – зі сторінки «Подробиць» у соцмережі «ВКонтактє»
За джерелом:
http://podrobnosti.ua/2150610-minzdrav-prekratil-finansirovanie-patronazhnoj-sluzhby.html
|