НАДІЙНІСТЬ ОПЕРАЦІЙ - ПОЛІПШИТЬСЯ
У рамках програми співпраці між Центром
хвороб серця Силезії та Інститутом серця
в Україні вперше виконали операцію із заміни
аортального клапану серця на клапан, створений
з тканин пацієнта
Про це на брифінгу розповів директор Інституту серця Борис Тодуров, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Операція полягає в тому, що власний кальцинований клапан, який підлягає заміні, міняють на тканини, які беруться з власного перикарда пацієнта. Із цієї тканини формують три стулки аортального клапана, таким чином створюють альтернативу пересадки механічного клапану", - пояснив Тодуров.
Лікарі стверджують, що після таких операцій людина швидше повертається до звичайного способу життя, крім того, жінки після таких операцій можуть не боятися народжувати.
Ще одна з вагомих переваг операції, за словами медиків, те, що вона дешевша, ніж операція з пересадки механічного клапана. І після неї не потрібно приймати антикоагулянти, на відміну від пересадки механічного клапана, після якої ці препарати необхідні, щоб запобігти атромбації клапану.
«На цій операції ми економимо від 500 до 3000 доларів. Найдешевший механічний клапан коштує 500 доларів. Плюс пацієнти будуть економити після операції на тому, що їм не потрібно буде приймати антикоагулянти. В наших умовах за українськими тарифами така операція коштує більше 200 тисяч гривень», - зазначив Тодуров.
За його словами, таку операцію в Україні потребують близько 10 тисяч пацієнтів на рік. Зазначимо, 70-75% хворих, що потребують клапанних операцій, мають аортальний стеноз.
Фото – Укрінформу
За джерелом:
http://www.ukrinform.ua/rubric-society/2141492-v-instituti-serca-vperse-proveli-novitnu-operaciu-ozaki.html
|