ПЕРЕФОРМАТУВАННЯ ЛІКАРЕНЬ
Заступник міністра МОЗ Павло Ковтонюк дав коментарі
щодо створення госпітальних округів по Україні, та що може
чекати на лікарів, яких звільнять під час переформатування
лікарень
— До кінця січня Кабмін має затвердити госпітальні округи. В межах однієї області їх буде 3-4, можливо, 5-6. Зокрема, п’ять буде в Одеській області, Черкаській. В останній - через Дніпро, з одного боку якого - Черкаси, з іншого - Золотоноша. Повітрям між ними - три хвилини, але міст лише один.
Паралельно ухвалюємо положення про госпітальний округ. Головне - це госпітальна рада, що складатиметься з представників власників медзакладів, тобто - громад.
Їхнє завдання на наступний рік - розробити та затвердити перспективний план розвитку. Що це таке? Передовсім визначити свої лікарні інтенсивного лікування першого та другого рівнів, з’ясувати клінічні маршрути - куди доправляти пацієнта з тією чи тією патологією.
Далі визначають ті лікарні, які не стали ані першого, ані другого рівня та пишуть план щодо зміни клінічних маршрутів. Відтак, визначають інвестскладову: аби розвинути лікарню другого рівня, приміром, певні відділення треба буде розширити, а ту, що такою не буде, перепрофілювати в реабілітаційний центр.
Інвестплани ми подаємо в Кабмін. Є обіцянка Прем’єр-міністра надати субвенцію на наступний рік, аби профінансувати ці перспективні плани. Отже, завдання на цей рік - утворитися, зібратися, домовитися, визначитися з лікарнями й скласти інвестиційний план.
Також Ковтонюк прокоментував ситуацію з можливими масовими звільненнями лікарів.
— Якщо таке відбуватиметься, це буде провина місцевих керівників. У нашій країні є багато людей, наприклад, які потребують реабілітації - після інсультів, інфарктів. Нехай перепрофілюють малопотужні лікарні під реабілітаційні відділення. Або хоспіси. Є багато ніш, котрі треба заповнювати.
Фото – з відкритих джерел в Інтернеті
За джерелом:
https://medprosvita.com.ua/53281/?mpn=1
|