Товариство Червоного Хреста Личаківського району
ГоловнаРеєстраціяВхід
Головна » 2017 » Лютий » 7 » Глава делегації МКЧХ в Україні Алан Ешліманн дав інтерв'ю УНІАН
19:45
Глава делегації МКЧХ в Україні Алан Ешліманн дав інтерв'ю УНІАН

 

МКЧХ - У ПОДОЛАННІ КРИЗИ НА ДОНЕЧЧИНІ

 

 

 

 

 

Алан Ешліманн: "Ми сподіваємося, що, оскільки випадки

обміну [полоненими] вже відбувалися, то в майбутньому

вони продовжаться"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                              На знімку: Алан Ешліманн (крайній - справа)                                                                                                                                               дає інтерв"ю в УНІАН

 

Глава делегації Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні Алан Ешліманн в інтерв'ю УНІАН розповів про візит МКЧХ у в'язниці на Донеччині, які розташовані на непідконтрольній Києву території, гуманітарну ситуацію на Донбасі, а також про те, як Червоний Хрест збирається допомагати місцевим жителям самостійно заробляти собі на життя.

 

Близько двох тижнів тому Червоний Хрест вперше побував у в'язницях на Донеччині, які розташовані на непідконтрольній Києву території, де утримують українських військових. Яка там ситуація?

 

Згідно з правилами Міжнародного Комітету Червоного Хреста, ми не можемо розголошувати деталі: що ми бачили, в яких умовах утримуються затримані ... Щоб мати гарантії таких візитів в подальшому і користуватися довірою обох сторін, ми намагаємося працювати безпосередньо з тими, від кого залежить утримання ув'язнених. Є дуже висока ймовірність того, що відбудеться наступний візит. І ми зараз працюємо над тим, щоб це вже був візит у відповідності з усіма нашими правилами і методами. Наприклад, це значить, що ми зможемо побачити всіх в'язнів і поговорити з ними віч-на-віч.

 

А під час цього візиту вам вдалося поспілкуватися з полоненими українськими військовослужбовцями віч-на-віч?

 

Так, але у нас не було можливості поговорити з ними без свідків. У той час, як нашими правилами передбачено, що ми спілкуємося із затриманими конфіденційно, без присутності сторонніх осіб.

 

Чи передбачає робота Червоного Хреста комунікацію ув'язненого військовослужбовця і його близьких?

 

Так, ми принесли листи, які написали родичі затриманих, а зараз сподіваємося, що нам вдасться передати листи ув'язнених вже їх родичам.

 

Скільки було передано листів, хоча би приблизно?

 

На жаль, я і тут не можу вдаватися в деталі.

 

Червоний Хрест до цих пір не пускали до в'язниць. Як думаєте, чому зараз все-таки дали доступ?

 

Складно сказати, чому саме зараз ми отримали доступ. Ми домагалися цього вже протягом багатьох місяців, це питання піднімалося на переговорах Нормандське четвірки, в тому числі, під час останньої зустрічі. Можливо, всі ці зусилля, що вживаються по різних каналах, в результаті і привели до цього.

 

Ви говорите про високу ймовірність наступних відвідин місць позбавлення волі . Чи можете назвати якісь орієнтовні терміни: місяць, півроку, рік ...

 

Ні, я не знаю.

 

Чи є у Червоного Хреста доступ до ув'язнених на окупованій території Луганської області?

 

Поки ще доступу немає, але ми в процесі обговорення. Також сподіваємося, що скоро отримаємо таку можливість.

 

А в українські в'язниці пускають вільно?

 

Так, у нас є доступ. У 2016 році ми відвідали близько 600 осіб. Однак ми хотіли би мати необмежений доступ до всіх затриманим. Сподіваємося, що в цьому році все-таки зможемо його отримати.

 

Червоний Хрест брав участь в п'яти процесах обміну полоненими. Як ви оцінюєте ефективність дії української влади в цьому питанні?

 

Звичайно, суспільні очікування, пов'язані з цими процесами, дуже високі. Люди хочуть, щоб був проведений обмін всіх затриманих. Однак, на жаль, цей процес дуже складний, тому тут дуже важко дати оцінку ефективності (потрібно бути знайомими з нюансами процесу на кожній стороні). Ми просто сподіваємося, що, оскільки випадки обміну [полоненими] вже відбувалися, то в майбутньому вони продовжаться. Припустити, якою буде швидкість цих процесів, складно.

 

Як ви оцінюєте дії української влади в Авдіївці? Чи достатньо їх дій для нормалізації ситуації в гуманітарному плані?

 

Ми бачили, що українська влада діяла дуже активно. Відбулися зустрічі в Києві, в Краматорську і безпосередньо в Авдіївці. Була проведена велика робота для нормалізації гуманітарної ситуації.

 

Ситуація критична не тільки в Авдіївці. Оскільки Червоний Хрест працює по всій зоні військового конфлікту, скажіть, жителі яких населених пунктів зараз більше, ніж інші, потребують гуманітарної допомоги?

 

Уздовж прифронтовій лінії є дуже багато маленьких сіл з великими потребами. Найскладніша ситуація, звичайно, там, де обстріли тривають регулярно протягом декількох місяців. Майорських, східна Авдіївка (навіть до загострення ситуація там була дуже складна ситуація), маленькі села, такі як Жованка, Бахмутка - люди там багато місяців фактично живуть в бомбосховищах. Крім того, є ще села, розташовані в буферній зоні. До них дуже складно отримати доступ з будь-якого боку. І також це села, розташовані близько до «сірій зоні» і лінії розмежування. Там немає магазинів, і неможливо купити собі їжу, навіть якщо у тебе є гроші.

 

Якщо порівнювати проблеми людей в зоні конфлікту в гуманітарному плані в 2014 році і зараз, що змінилося?

 

Можемо сказати, що в певних сферах ситуація стабілізувалася, проте ця стабілізація досить тендітна.

Для людей, які живуть в безпосередній близькості від лінії розмежування, ситуація залишається дуже важкою. На відміну від сіл і міст, розташованих далеко, там немає нормально функціонуючих магазинів, немає можливостей отримати медичну допомогу. Чим далі ми відсувається від цієї лінії, вглиб непідконтрольної Україні території, тим більш нормальним стає життя, люди намагаються жити своїм звичайним довоєнної життям. Звичайно, для них ситуація набагато краща, ніж була в гарячі фази в 2014, 2015 ...

 

Червоний Хрест опікується питаннями роботи контрольно-пропускних пунктів в'їзду-виїзду (КПВВ). Ви якось говорили, що звертаєтеся в різні відомства, прагнучи спростити процедуру проходження КПВВ. Про які відомства йде мова?

 

Ми працюємо з усіма, від кого залежить питання перетину КПВВ. Це і СБУ, і різні міністерства, зокрема, Міністерство з питань тимчасово окупованих територій - у нас з ними налагоджені добрі контакти. В першу чергу, ми просимо відкрити нові КПВВ і збільшити кількість людей, які там працюють. Таким чином пропускна здатність цих пунктів зросла би.

 

Нещодавно Кабінет міністрів України затвердив план заходів, спрямованих на реінтеграцію окупованих територій (надання різних адмінпослуг на підконтрольній Україні території, відновлення інфраструктури тощо). Деякі вважають, що до закінчення військових дій впроваджувати такий план неправильно. Що думаєте ви?

 

Перш ніж відповідати на ваше запитання, потрібно розуміти, що, в першу чергу, мова йде про людей. У людей є дуже різні потреби, незалежно від того, на якій стороні від лінії зіткнення вони проживають.

Ми можемо тільки вітати усунення будь-яких обмежень, якщо це йде на користь людям. Ми бачимо, що в цьому плані дії уряду, дуже багато несуть позитивних елементів для населення і сподіваємося, що цей план буде реалізований. Ще раз хочу підкреслити: для нас на першому місці стоять люди, а вже потім йдуть політичні питання.

 

Червоний Хрест займається пошуком людей, зниклих без вісті за час військових дій на Донбасі. Скільки людей у ​​вашому списку?

 

Понад 600 осіб.

 

Як формувався цей список? До  вас зверталися родичі зниклих чи може самі співробітники МКЧХ моніторили ЗМІ, щоб його скласти?

 

Цей список був заснований виключно на заявах родичів. І так, звичайно, ми стежимо за тим, які в медіа з'являються списки, порівнюємо його зі своїм, але це робиться не для роботи (працюємо ми зі своїм списком), а для розуміння ситуації.

Взагалі, остаточна відповідальність за складання таких списків лежить на органах влади, не має значення, говоримо ми зараз про підконтрольну чи непідконтрольну території. Тільки вони можуть остаточно підтвердити інформацію.

 

Як родичі зниклих звертаються до вас? Розкажіть трохи про процедуру

 

Найчастіше вони йдуть спочатку в поліцію або до представників іншої силової структури, а після цього вже до нас. Ми заповнюємо спеціальну форму, в якій запитуємо про те, коли останній раз вони отримували будь-яку інформацію про свого родича.

Потім ми зв'язуємося з органами влади (української чи іншої сторони), намагаємося з'ясувати у них якусь інформацію. Зараз ми хочемо почати нову програму для підтримки сімей, у яких є родичі, які зникли безвісти. Це психологічна і деяка матеріальна допомога. Пілотні проекти стартували в Сєвєродонецькій та Слов'янській зонах нашої відповідальності.

 

Червоний Хрест займається програмами допомоги переміщеним особам з України, які зараз живуть на півдні Росії, в Криму, в Білорусі. Чи можна порівнювати їх положення з положенням внутрішньо-переміщених осіб всередині України?

 

Дуже складно судити. Внутрішньо-переміщені особи, які переїхали на території України, все-таки переміщаються всередині своєї країни. Тобто, їм простіше знайти роботу, не потрібні ніякі додаткові речі. Що стосується переміщених осіб, які перетинають державний кордон, то вони вже стикаються з питаннями легалізації, а це набагато складніше.

 

Назвіть пріоритети Червоного Хреста в Україні в 2017 році?

 

Допомога у відновленні житла, продовження пошуку тих, хто пропав безвісти, відновлення інфраструктури. Збираємося допомагати людям самостійно заробляти собі на життя.

 

Що ви маєте на увазі? Як ви плануєте допомагати людям заробляти собі на життя?

 

У нас є кілька пілотних проектів. Ми роздаємо насіння різних культур, картоплі та інших овочів, щоб люди могли самі їх виростити і не витрачати гроші на ці продукти. Крім того, у нас є пілотний проект по роздачі дров. Використовуємо для його реалізації спалений або сухий ліс, який є на розмінованих  ділянках - ми його пиляємо на дрова, щоб люди топили і, знову-таки, не витрачали на це (придбання дров - УНІАН) кошти. Є ще програма, по якій ми надаємо людям можливість створювати парники. Тобто даємо їм плівку, насіння для висадки. Все, що вони виростять в парниках, можна використовувати для себе або на продаж.

 

Бюджет Червоного Хреста для України в 2016 році склав більше 60 млн доларів. Який бюджет на 2017 рік?

 

На 10% відсотків менше, ніж в 2016-му.

 

З огляду на озвучені пріоритети роботи, на що конкретно планується витратити кошти?

 

Гроші будуть розподілятися залежно від необхідності. Складно виділити щось більш важливе. Для нас все в пріоритеті: і затримані, і зниклі безвісти, і економічна підтримка людям, і ремонт їхніх будинків, водопостачання. Тобто, не можна зараз сказати, на що ми плануємо витратити більше, а на що - менше, будемо виходити з потреб людей.

 

Автор - Ірина Шевченко

 

 

Фото – УНІАН

За джерелом:

https://www.unian.net/society/1762821-alan-eshlimann-myi-nadeemsya-chto-poskolku-sluchai-obmena-plennyimi-uje-proishodili-to-v-buduschem-oni-prodoljatsya.html

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Переглядів: 807 | Додав: Олександр
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Вівторок, 18.06.2024, 20:28
Меню сайту
Форма входу
TRANSLATE
Наші друзі
catalog.red-cross.org.ua redcross.org.ua lviv.medprof.org.ua meduniv.lviv.ua www.icrc.org/rus www.drk.de
Календар
Архів записів
Наше опитування
Звідки Ви довідались про наш сайт?
Всього відповідей: 362
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 1
Користувачів: 1
alexapostolyuk77
Iv. Stepura © 2024