ТВОРЧІСТЬ В ЛЕЩАТАХ НЕДУГИ
Важко знайти іншу поетесу у світі, крім Лесі Українки, котра би муки
тіла тамувала муками творчості. У своїх творах вона постає перед нами
Лицарем Милосердя, що любить світ і оспівує його красу
Вчора, 25 лютого, виповнилося 146 років з дня її народження, на яке відгукнулися шанувальники її творчості як в Україні, так і за кордоном.
Українці, що проживають і працюють зараз у Берліні, 25 лютого зібралися біля меморіальної дошки Лесі Українці, щоб згадати видатну поетесу, драматурга, перекладача в 146-ту річницю з дня її народження і покласти до неї квіти, повідомляє Укрінформ.
Німеччина займала особливе місце в житті та творчості Лариси Петрівни Косач. У країну її привела необхідність лікуватися від тяжкої недуги. У січні 1899 року професор Берлінського університету Ернст фон Бергманн прооперував хвору на туберкульоз кісток 27-річну українську поетесу, після чого Леся Українка провела в Берліні ще майже півроку. Впродовж цього часу вона зробила блискучі переклади з німецької поезій Генріха Гейне й написала ряд власних віршів німецькою мовою.
Меморіальну дошку роботи полтавського скульптора Вадима Голобородова встановлено саме на будинку, де раніше розташовувалась приватна клініка Ернста фон Бергманна. Її було відкрито 30 серпня 2010 року, до 140-річчя з дня народження поетеси за ініціативою Центральної спілки українців в Німеччині, повідомляє інформ-агенція.
Фото: www.ukrinform.ua.
За джерелом:
http://svitua.com.ua/news/201702/2556-diaspora-nimechchyny-vshanuvala-vydatnu-ukrayinsku
|