ТИТАН ХІХ СТОЛІТТЯ
26 лютого - 215 років від дня народження Віктора Марі Гюго (1802-1885)
французького письменника, поета, драматурга, теоретика мистецтва, публіциста,
громадського діяча
Віктор Гюго – автор трилогії «Знедолені». Якби він написав тільки цей шедевр, то його вистарчило би вповні, щоб зайняти достойне місце у Пантеоні уславлених людей Франції.
Та на його рахунку не менш гідні твори: романи - "Собор Паризької Богоматері", "Трудівники моря", "Людина, що сміється", "Дев'яносто третій рік"; драми - «Кромвель», «Ернані», «Король бавиться», «Рюї Блаз»; збірки громадянської лірики - «Осіннє листя», «Пісня сутінків».
«Ти чекаєш подробиць про Віктора Гюго… Це звичайнісінький чоловік із доволі некрасивим обличчям і вульгарною зовнішністю. У нього чудові зуби, прекрасний лоб і немає ані вій, ані брів. Він говорить мало, - начебто занадто обережний і не хоче сказати чогось зайвого. Він ввічливий і трохи бундючний. Мені подобається тембр його голосу. Я з величезним задоволенням споглядав його. Я дивився на нього з подивуванням, як дивляться на скриньку, в якій лежать мільйони і царські діаманти, роздумуючи про все, що створено цим чоловіком, котрий сидів на маленькому стільці, поряд зі мною, і не міг відірвати погляд від його правої руки, яка написала стільки прекрасного. Ця людина з самого мого народження заставила битися моє серце…», - писав Гюстав Флобер у листі до сестри Кароліни у січні 1843 року. Майбутньому авторові «Мадам Боварі» було тоді лише 22 роки, а Гюго – 41; ним були вже написані майже всі кращі його твори.
Попереду на Гюго чекали майже 20 років вигнання, життя в еміграції, повернення на батьківщину, обрання до Сенату… Божевілля доньки і смерть двох синів підірвали залізне здоров’я французького письменника, і він помер у віці 83 років. Був похований, не зважаючи на протест архієпископа, в Пантеоні – усипальниці великих людей Франції.
Фото – з відкритих джерел в Інтернеті
За джерелом:
https://www.ukrinform.ua/rubric-society/2182407-26-lutogo-pamatni-dati.html
|