ЖИТТЄВИЙ ТЯГАР - ПОЛЕГШАЄ
Ваучерна програма для внутрішньо переміщених осіб,
виконувана Харківською обласною організацією
Товариства Червоного Хреста за підтримки
Німеччини, продовжена на два з половиною роки
«Без цієї програми ми перестанемо зводити кінці з кінцями»
Ціною власного здоров'я переселенка із Зугреса Неля Леонідова захистила двох дітей - сина і сусідську дівчинку з інвалідністю. В результаті обстрілу 13 серпня 2014 року вона отримала 18 осколкових поранень, подвійну контузію і поранення голови.
«Коли розірвався снаряд, у мене була одна думка - не втратити свідомість, щоб сказати, куди везти дітей», - згадує жінка.
У Зугресі залишилися робота, квартира і, як каже сама Неля, - впевненість у завтрашньому дні.
У Харкові Неля Леонідова живе в орендованій квартирі разом з подругами-переселенцями. Учасниця ваучерної програми набуває для себе і двох дітей продукти за допомогою пластикової карти (кожен з трьох ваучерів дорівнює 600 грн / місяць, три ваучера на ліки - по 300 грн / місяць).
Відвідування супермаркетів жінка не любить: складно і далеко. Вибиратися з дому допомагають діти і подруги. З ними вона часто їздить з дому в магазин і назад.
Всі продукти, які купує Неля, в основному - для дітей, у самій - дієта №5 (можна тільки парову їжу). У візку - цибуля, сир, хліб, вафлі, варена ковбаса, сало. В один з таких походів покупки обійшлися приблизно в 300 гривень.
«Ще я можу взяти недорогої кави. Я не відчуваю ні смаку, ні запаху. Кава віддає гіркотою, і я можу хоч щось відчути», - пояснює переселенка.
«Без цієї програми ми перестанемо зводити кінці з кінцями, - вважає Неля. - Я інвалід другої групи, і працювати можливості немає».
Неля отримує допомогу як переселенець і як одинока мати. Цих грошей, за її словами, а також пенсії - трохи більше 1200 гривень - на житло і харчування не вистачає, великі витрати на ліки. За кімнату Неля платить близько 800 гривень, не рахуючи оплати за світло і воду.
Як діє проект
Ваучерна програма для переселенців діє вже третій рік.
«Ми постаралися зробити видачу максимально швидкої і зручної для наших бенефіціарів. Розуміємо, що нам є над чим працювати, і ми постараємося покращувати процес і категорії одержувачів в майбутніх можливих проектах », - підводячи підсумки першого етапу, розповів координатор проекту в Харкові Філіп Кузьмич.
Перший етап проекту «Захист життя: підтримка вимушено переміщених осіб в Харківській області», який фінансує Міністерство закордонних справ Німеччини, тривав рік, починаючи з лютого 2016- го. Пластикові карти-ваучери на купівлю продуктів і ліків отримали 5 тисяч жителів Харківської області. Загальна сума допомоги склала 45 мільйонів гривень.
Новий етап програми, за словами представників Харківської обласної організації Товариства Червоного Хреста, триватиме 2,5 року. У 2017 році (10 місяців) планують витратити 45 мільйонів гривень, в 2018-м (12 місяців) - 54 мільйони, а в 2019-м (півроку) - 27 мільйонів. Таким чином, загальна сума допомоги переселенцям складе 126 мільйонів гривень.
В рамках проекту розраховують допомогти, як і минулого разу, п'яти тисячам внутрішньо переміщених осіб. Допомогу отримають ті ж учасники, що і під час попереднього етапу. Але можливі зміни: якщо виявиться, що хтось із учасників більше не відповідає умовам програми.
Сума продуктового ваучера, як і раніше, складе 600 гривень, ваучера на аптеку - 300 гривень. Планується, що видача ваучерів почнеться орієнтовно в квітні-травні.
Хто може брати участь у проекті і які знадобляться документи
У порівнянні з попереднім етапом проекту внесені зміни до списку категорій людей, які можуть претендувати на участь в програмі.
- Одинока мати може отримати ваучер на себе і максимум на двох дітей, багатодітна мати - на себе і трьох дітей. Категорія матерів з дітьми до 3-х років розширена до матерів з дітьми до 4-х років.
- Самотні матері з дітьми до 18 років отримують два ваучера - на себе і максимум на двох дітей;
- Багатодітні сім'ї (більше трьох дітей віком до 18 років) - ваучер на кожну дитину та матір,;
- Сім'ї з дітьми до 4-х років, де мати перебуває в декретній відпустці - ваучери на кожну дитину;
- Вагітні жінки - один ваучер;
- Сім'ї, які виховують дітей-інвалідів - ваучер на матір і на дитину інваліда;
- Сім'ї з прийомними дітьми, сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування, - ваучер на матір і на дитину під опікою
- Пенсіонери старше 65 років.
Організатори проекту уточнюють: офіційно папери щодо нового проекту поки що не затверджені, тому в списку документів, які необхідно буде надати, можливі зміни. Стежити за оновленнями можна на сторінці проекту в соціальній мережі.
Ще одну ваучерну програму, також за підтримки Німеччини, проводить всеукраїнська благодійна організація «благополуччя дітей». Для участі в попередньому анкетуванні потрібно зареєструватися до 15 березня.
Автор: Наталія Рябцева
Фото - vk.com/vauchersrost
За джерелом:
http://www.mediaport.ua/nemeckiy-krasnyy-krest-prodlil-vauchernuyu-programmu-dlya-pereselencev-v-harkovskoy-oblasti
|