ЛИХО, ЯКЕ НЕ ВИМІРЯТИ ЦИФРАМИ
Майже 4% внаселення України потребували
психіатричну та наркологічну допомогу
на початок 2016 року
Про це УНН повідомляє з посиланням на прес-службу уряду.
"Відповідно до офіційних даних, на початок 2016 року в системі охорони здоров’я було зареєстровано 1,7 млн жителів України, які потребували психіатричної та наркологічної допомоги. Це майже 4% від усього населення країни", - йдеться у повідомленні.
Загалом, найпоширенішими є розлади поведінки та психіки, пов’язані із вживанням психоактивних речовин (алкоголь, наркотичні речовини), що становило 58,41% усіх зареєстрованих випадків. Порушення здоров’я пов’язані зі стресом, невротичні та соматоформні розлади становили 8,9%, розлади настрою – 1,8%. Серед осіб із розладами психіки та поведінки, зареєстрованих у 2015 році, 62,7% – це особи працездатного віку.
За даними ВООЗ, показник глобального тягаря захворювань для психічних розладів у 2004 році становив 13%, а в 2020 році – сягне 15%. Найвищим цей показник є для країн Східної Європи, куди належить і Україна. За даними ВООЗ, рівень самогубств у Східній Європі є особливо високим.
Довідково:
Нагадаємо, у Слов’янську відкрили Центр психологічного відновлення.
Цю проблему помітили і в Червоному Хресті. При допомозі зарубіжних партнерів, в ТЧХУ підготували Пам'ятки з першої психологічної допомоги, провели цикл тренінгів з волонтерами ЗШР Червоного Хреста, а також започаткували ряд благодійних психо - соціальних програм.
Вже третій рік, як ТЧХУ займається втілення в життя проекту «Підтримка населення України, що постраждало внаслідок конфлікту у посиленні стійкості та поверненні до нормального життя», який впроваджується за підтримки Уряду Японії через Міжнародну Федерацію Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця. Проект спрямований на сприяння соціальній стабільності в Україні шляхом зміцнення стійкості демобілізованих, членів їх сімей та соціальну реінтеграцію вразливих внутрішньо переміщених осіб.
Колаж – з відкритих джерел в Інтернеті
Джерело:
http://www.unn.com.ua/uk/news/1661455-psikhiatrichna-i-narkologichna-dopomoga-potribna-mayzhe-4-naselennyu-ukrayini
|