КРИЗА МІЖНАРОДНОГО ГУМАНІТАРНОГО ПРАВА
Багато міжнародних гуманітарних організацій скорочують
свою присутність у зонах конфліктів, або взагалі виводять
свій персонал з цих районів, оскільки не можуть впоратися
з погрозами, пов'язаними з мінливим характером сучасних
війн, і, зокрема, нападами на персонал
Про це йдеться в новій доповіді про діяльність гуманітарних організацій, представленій Управлінням ООН з координації гуманітарних питань і Норвезькою радою з питань біженців.
Сьогодні знак Червоного Хреста або будь-який інший символ, який свідчить про гуманітарний характер організації, вже не є гарантією безпеки.
«Наш обов'язок, як співробітників гуманітарних організацій, бути там, де ми найбільше потрібні. Але сьогодні міжнародне гуманітарне співтовариство не може бути присутнім в багатьох місцях, в тому числі у багатьох районах Сирії та Ємену, Південного Судану та Нігерії. Існуючі загрози та ризики паралізують діяльність таких організацій ... », - заявив Генеральний секретар Норвезької ради з питань біженців Ян Егеланн.
На сьогоднішній день небагато організацій можуть працювати безпосередньо в зонах конфлікту. Причиною тому, на думку авторів доповіді, є дедалі частіші напади на персонал, відсутність достатніх ресурсів, а також навичок в управлінні ризиками.
Заступник Генерального секретаря ООН з гуманітарних питань, Координатор надзвичайної допомоги ООН Стівен О'Брайєн заявив, що сторони сучасних збройних конфліктів грубо зневажають норми міжнародного гуманітарного права, зазіхаючи на життя і безпеку тих, хто прийшов на допомогу нужденним.
Фото – з відкритих джерел в Інтернеті
За джерелом:
http://narodnarada.info/news/mnogie-mejdunarodnye-gumanitarnye-organizacii-news-63762.html
|