КІР - ХВОРОБА, З ЯКОЮ НЕ ЖАРТУЮТЬ
Станом на 29 червня на Одещині
захворіли 367 осіб, з них 245 - діти
Про це кореспонденту УНН повідомили в прес-службі Одеської ОДА. Найбільше пацієнтів зареєстровано в місті Одеса (65,9%), також є випадки в Ізмаїлі, Чорноморську, Южному та 9 районах області.
“Кір - високозаразне інфекційне захворювання, при контакті не щеплених осіб з хворим - 8 людей з 10 захворіє. Двоє дітей (2-х та 3-х років), які не були щеплені, вже померли від пневмонії після кору в одеській обласній дитячій лікарні. У даний час проводиться клініко-експертний розгляд цих випадків, за результатами якого будуть зроблені остаточні висновки”, - зазначив керівник Одеського обласного управління охорони здоров’я В’ячеслав Полясний.
У 2016 році лише 42% малятам до року і 28% дітям до шести років було зроблено щеплення від кору. Це дуже низький показник, при тому що Одеська область наразі повністю забезпечена вакцинами від недугу. Це бельгійський препарат, що наявний у всіх медичних закладах області.
Нагадаємо, симптомами хвороби є висока температура, нежить, кашель, висип, іноді блювання і пронос.
Часто кір ускладнюється пневмонією або ураженням головного мозку. При цьому специфічного лікування від інфекції не існує. Єдиний ефективний метод захиститись - зробити щеплення.
Як повідомляв УНН, станом на 13 червня в Україні зареєстровано 735 випадків кору, з них 536 випадків – у дітей та підлітків.
Довідково:
У Міністерстві охорони здоров’я вважають, що кількість хворих зростатиме.
Кір вважається небезпечним вірусним захворюванням з інкубаційним періодом від 7 до 17 днів. Вірус розповсюджується, коли у людини з’являються перші ознаки захворювання.
Потрібно бути дуже обережним, оскільки він передається при будь-якому тісному контакті з хворим. Заразитися можна навіть при звичайній розмові і, тим більше, якщо хворий чхає або кашляє поруч.
Через швидке поширення інфекції повітрям, можна захворіти і перебуваючи в сусідніх приміщеннях.
Симптоми захворювання
Симптоми у дітей і дорослих схожі та яскраво виражені. Все починається з порушення сну, загального нездужання та втрати апетиту. Незадовго після цього також додається сухий кашель, нежить і підвищується температура, у дорослих – до 40 градусів. Ще одним неприємним симптомом для дорослих стане збільшення лімфатичних шийних вузлів.
Через 3-5 днів самопочуття хворого поліпшується, але вже через добу температура повертається. А разом із нею з’являється висип з червоних цяток, набрякає обличчя.
У цей період також посилюється нежить і кашель. У деяких хворих спостерігається посилення головного болю, аж до втрати свідомості.
Лікування і профілактика
Лікування найчастіше направлено на полегшення симптомів. Хворому стане краще вже через тиждень. Антибіотики призначаються тільки при бактеріальних ускладненнях.
Під час хвороби не потрібно дотримуватися певного раціону. Головне – вживати якомога більше рідини та уникати яскравого сонячного або штучного світла.
Дорослим для профілактики рекомендують приймати вітамін А у великих дозах.
Для дітей найкращим захистом від кору є вакцинація, яка робиться в 12 місяців і 6 років. Препарат, який використовують в Україні, колють дітям і в інших країнах Європи. Він вважається найефективнішим і найбезпечнішим засобом.
Фото – з відкритих джерел в Інтернеті
За джерелами:
http://www.unn.com.ua/uk/news/1673579-v-odeskiy-oblasti-zrosla-kilkist-khvorikh-na-kir
https://ukr.media/medicine/309465/
|