Товариство Червоного Хреста Личаківського району
ГоловнаРеєстраціяВхід
Головна » 2017 » Липень » 1 » Захист від блискавки: Перша допомогв при ураженні блискавкою
21:53
Захист від блискавки: Перша допомогв при ураженні блискавкою

 

ПОРАДИ ФАХІВЦІВ

 

 

 

Захист від блискавки: Перша

допомогв при ураженні блискавкою

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Як захиститися та уникнути ураження блискавкою

 


Щороку по цілому світі люди гинуть від блискавок – при чому переважна більшість через власну необізнаність і недбальство. Україна - не виключення. Цього літа грози йдуть мало не щотижня від Сумщини до Волині, загинув навіть колишній нардеп Червоній, розумний чоловік в принципі. А люди кажуть, вирішив як слід позбирати свої речі на березі озера під грозою…

Отже, що потрібно найперше пам'ятати кожному під час грози на природі:

1. Діти знають, що п'яні забувають – коли чути грім, це означає, що б'є блискавка. Без варіантів, навіть якщо ви її не бачите.
2. Необхідно негайно втікати від води – вилізати з озера, відходити від берега річки, навіть подалі від болота. Вода проводить струм, тож блискавки її люблять.
3. Миттєво вирубити всі свої мобільники, ноутбуки й решту електроніки – це означає, не вимкнути звук, а повністю вимкнути апарат.
4. Обдивитися навколо, щоб на відстані 30 метрів од вас не було жодних великих металевих речей, зокрема – мангалу, велосипеду, мопеду…
5. За жодних обставин не розкривати парасолю!

Зазвичай гроза концентрується достатньо довго, тож як тільки ви вперше почули грім – дивіться на небо, спробуйте побачити блискавку. Якщо пауза поміж спалахом блискавки й громом буде менше 10 секунд – значить треба ВСЕ кидати й негайно рятуватися...

Захист від блискавки. Де сховатися від блискавки:

1. Якщо маєте авто - негайно забирайтеся в нього, машина має спеціальний захист від блискавки. Єдине що – приберіть антену.
2. Якщо ви в лісі – заберіться під великі кущі, скажімо, в малинник, або якщо немає - в гущину середніх за висотою дерев, найкраще – під середнього віку бук чи березу. Можна також під клен, липу чи ліщину, горіх. Найгірший вибір – дуб, сосна, ялина, тополя. Саме в ці дерева найчастіше влучає блискавка.
3. У жодному разі – НЕ ховайтеся під поодиноким деревом. Поодиноке означає не лише конкретно одне, а й 3-4 розкидані в радіусі 50 метрів від вас.
4. Обдивиться, чи нема навколо побитих і погорілих дерев – блискавка це не бомба, вона дійсно любить бити в одне й те саме місце, адже відповідно до фізики шукає найменший спротив. Пам'ятайте, що людина частіше травмується не так від прямого влучання блискавки, як від падіння уражених нею предметів, зокрема дерев.

Якщо гроза захопила вас просто в полі:

• Ховайтеся в будь-яку яму чи канаву, навіть найменшу низину.
• Як нема низини - спробуйте швидко отаборитися хоч якось, найкраще ДО початку дощу поставити намет або зробити якусь халабуду, хоч би і з очерету. Важливо, аби земля під цим укриттям була сухою.
• Якщо геть нічого немає, але десь на відстані кілометра ви бачите укриття – оцініть свої шанси. Загальний розрахунок такий – 1 секунда паузи поміж блискавкою і громом дорівнює 400 метрам відстані від вас до грозового фронту. Отже, якщо пауза 6 і більше секунд – то якими б страшними не були звуки грози – чимдуж біжить під укриття, особливо якщо воно з протилежного від грозового фронту боку.
• Якщо ви в самому грозовому фронті в полі – то залежите вже від власної удачі чи ласки божої – або присядьте навпочіпки (п'ятки зведені, голова на колінах, руки на голові) та моліться, або пересувайтеся поміж ударами блискавки невеликими кроками до укриття (БІГТИ НЕ
МОЖНА, якщо блискавка вже б'є прямо над вами, без паузи з громом, ЛЕЖАТИ на землі також НЕ МОЖНА!)!

В
якому положенні перечекати грозу:

1) Розійдіться – хоча би на 15 метрів один від одного
2) Сядьте навпочіпки, зведіть разом ноги, а головне - п'ятки, голову покладіть на коліна, а руки на голову. (Не полінуйтеся - встаньте з-за комп'ютера і зробіть це прямо зараз, будь ласка – тіло мусить пам'ятати цю позу, колись це може врятувати вам життя!)
3) На землю під собою постеліть хоч якусь ізоляцію – звичайний поліетиленовий пакет, бажано складений у кілька шарів, гірше – рюкзак, у крайньому разі – просто сухе гілля.
4) Зніміть із себе весь метал – золото це також лише метал (обручки, сережки, хрестики).

Що робити з дітьми під час грози?

Найгірший варіант у полі… Бігти не
можна, накрити дитя собою також не можна – блискавка може вбити обох. Якщо дитина доросліша й слухняна можна спробувати вмовити її сісти як ви навпочіпки на відстані хоча би 15 метрів од вас – звісно, дитина боятиметься, але так є значно вищими шанси, що вона залишиться неушкодженою, навіть якщо блискавка уразить вас (як більший з двох об'єктів)…

Якщо ж ви з малюком, то звісно мусити вже тримати. Тоді є ще ОСТАННІЙ ШАНС: перед самим ударом блискавки є секунди 3-4, коли ви можете відчути її наближення… Це досить страшно і важко описується словами, але мусите напружити всі свої рефлекси, щоби бути готовими, якщо не знайшли доброго укриття. Отже за 3-4 секунди все навколо стає неначе наелектризованим, усі речі мовби тремтять, іде такий дивний звук вібрації, по шкірі вашій також мурашки, легке поколювання, волосся наче встає само – це означає, що удар уже 100% неминучий – тоді миттєво, за секунду, кидайте від себе малюка якнайдалі, скільки вже зможете, малюки здатні добре згрупуватися, тож сильно не заб'ються, натомість можуть пережити удар у повітрі, або всяк випадок менше отримують від землі. Ви ж самі після кидка – спробуйте ще може встигнете хоча б
и звести разом п'ятки і присісти… І пам'ятайте – часу думати у вас не буде, відпрацюйте ці речі до автомату заздалегідь.

Захист від блискавок у хаті:

Якщо вам пощастило бути під час грози в сільському будинку, також варто дещо зробити:
1) Вимкнути пробки в лічильнику
2) Зачинити всі вікна
3) Обрати собі місце десь подалі від печі й груби
4) Не торкатися жодних кабелів антенних чи телефонних

Перша допомога при ураженні блискавкою

Якщо перед вами людина, уражена блискавкою, то головне для вас обох діяти швидко та чітко:
1) Покладіть потерпілого
2) Якщо люлині пощастило і вона має просто шок (втрата мови, свідомості) - спробуйте вивести її з шокового стану й телефонуйте 103.
3) Якщо удар блискавки був прямим і сильним - мусите якнайшвидше зробити штучне дихання "рот-у-рот" (маєте з собою нашатир – давайте) і непрямий масаж серця (якщо вам більше 16 років і ви не знаєте як це робиться – негайно дізнайтеся про це в інтернеті!)
4) Пробуйте реанімацію без зупинок, оскільки маєте лише 10 максимум 15 хвилин, після чого шанси на порятунок уже мізерні. Дзвоніть 103.

Головне, завжди пам'ятайте – під час грози ховатися треба не від води, як це робить багато людей, радісно забігаючи під найближчий металевий навіс автобусної зупинки... Насправді ховатися й рятуватися варто не від води, а від блискавки, бо вона вбиває!


 

Фото – з відкритих джерел в Інтернеті

За джерелом:

http://www.polissya.eu/2009/09/zahist-vid-bliskavki-dopomoga-urajennya.html

 

 

 

Переглядів: 885 | Додав: Олександр
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
П`ятниця, 22.11.2024, 20:16
Меню сайту
Форма входу
TRANSLATE
Наші друзі
catalog.red-cross.org.ua redcross.org.ua lviv.medprof.org.ua meduniv.lviv.ua www.icrc.org/rus www.drk.de
Календар
Архів записів
Наше опитування
Звідки Ви довідались про наш сайт?
Всього відповідей: 362
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 58
Гостей: 58
Користувачів: 0
Iv. Stepura © 2024