ВОДНИЙ ДЕФІЦИТ
За даними нової доповіді Всесвітньої організації
охорони здоров'я і ЮНІСЕФ, троє з десяти осіб
в світі (2,1 мільярда) не забезпечені безпечним
та легкодоступним водопостачанням за місцем
проживання, а у шести осіб з десяти (4,5 мільярда)
немає безпечних засобів для гігієни і санітарії.
В опублікованому Спільною програмою з моніторингу доповіді представлені результати першої глобальної оцінки надання послуг водопостачання та санітарії. Основний висновок в доповіді полягає в тому, що занадто багато людей, особливо в сільських районах, досі не мають доступу до цих послуг, повідомляє ВООЗ.
“Безпечне водопостачання, санітарія і гігієна будинку не повинні бути привілеєм тільки багатих людей або жителів міських центрів, -- зазначає Генеральний директор ВООЗ д-р Тедрос Адханом Гебрейесус. -- Вони належать до найбільш базовим вимогам з охорони здоров'я людини, і всі країни зобов'язані забезпечити, щоб кожен мав до них доступ”.
Досі у багатьох житлових будинках, медичних установах і школах немає води і мила для миття рук. Це піддає ризику хвороб, зокрема діареї, здоров'я всіх людей, але особливо дітей молодшого віку. В результаті щороку від діареї помирає 361 000 дітей молодше п'яти років. Незадовільні санітарні умови і заражена вода також сприяють передачі таких хвороб, як холера, дизентерія, гепатит А і тиф.
З 2,1 мільярда чоловік, що не мають доступ до безпечно організованим послуг водопостачання, 844 мільйони людей не мають в своєму розпорядженні навіть базового доступу до питної воді.
До їх числа належить 263 мільйони чоловік, яким доводиться витрачати більше 30 хвилин на відбір води з джерел за межами будинку, а також 159 млн чоловік, які, як і раніше, п'ють неочищену воду з поверхневих водойм, таких як струмки і озера.
З 4,5 мільярда чоловік, що не мають доступу до послуг санітарії, 2,3 мільярда досі не мають у своєму розпорядженні базових санітарно-технічних засобів. Серед них 600 мільйонів людей, як і раніше, користуються туалетами або вигрібними ями спільно з іншими домогосподарствами, а 892 млн людини -- в основному в сільських районах -- вдаються до відкритої дефекації. У міру зростання населення відкрита дефекація дедалі частіше зустрічається в країнах Африки на південь від Сахари і в Океанії.
Фото – з відкритих джерел в Інтернеті
За джерелом:
http://dobryjlikar.com/news/201707/4199-21-milyarda-lyudey-zemli-ne-mayut-dostupu-chystoyi-vody
|