КЛІЩІ - НЕ ЗАГРОЖУВАТИМУТЬ
Американські вчені з університету Массачусетсу
розробили нову вакцину, яка забезпечує стовідсоткову
профілактику хвороби Лайма. У ній є антитіла, що не
дають захворюванню передаватися від кліщів до людини
після укусу.
Вакцина націлюється на бактерії, що знаходяться в травній системі кліщів.
Вчені вже перевірили свій препарат на мишах, біологічно схожих на людей. Вчені взяли кліщів і помістили їх на невеликих гризунів, а потім дали мишам кілька антитіл.
Методика виявилася стовідсотково ефективною, і кліщі не передали мишам хвороба Лайма. Таким чином, в сезон кліщів всього одного уколу буде досить для забезпечення надійного захисту, пише ladyhealth.com.ua.
Розробники вакцини підкреслюють, що вона практично не має побічних ефектів, однак для повного підтвердження цього необхідно провести більшу кількість тестів. А це значить, що до виходу вакцини на ринок знадобиться ще два-три роки.
Довідково:
Хвороба Лайма, яка поширюється від укусів кліщів, що переносять бактерію Borrelia burgdorferi, може офіційно бути оголошена епідемією в наступне десятиліття. У всьому світі захворюваність на цю недугу збільшилася на 65%.
Хвороба Лайма є однією з найбільш стрімко зростаючих у світі інфекцій, а її довгостроковий вплив на здоров'я може бути спустошливим. Загалом, наука називає це захворювання бомбою з годинниковим механізмом, здатною повністю зруйнувати здоров'я людини.
Тільки в США щороку з цією хворобою стикається 300 000 чоловік, а в Європі ця кількість становить 65 000. На ранній стадії хвороба Лайма швидко виліковується антибіотиками, але якщо її запустити, у 25% випадків порушує роботу нервової системи, викликаючи оніміння і проблеми з пам'яттю.
Фото – з відкритих джерел в Інтернеті
За джерелом:
http://dobryjlikar.com/news/201707/4198-nareshti-stvoreno-vakcynu-hvoroby-layma
|