КЛОУНИ З ВІДНЯ - У ПОЛТАВІ
«Червоні носи» веселили дітвору у Полтаві
увесь минулий тиждень і купались у заслужених
оплесках маленьких глядачів та вибухах сміху
Всесвітня організація «Червоні носи» прибула до України. У нашому місті веселі лікарі, як вони себе називають, працювали тиждень. За цей час відвідали реабілітаційний центр і провели навчання для дітей переселенців та учасників АТО. Як фінальний акорд – разом з малечею влаштували концерт у парку.
У Михайла виходить дуже добре, хоча вперше крутити незвичний предмет на нитці він спробував всього кілька днів тому.
Михайло Оборожній
- Це називається діабол. Його можна навчитись крутить максимум за 5 хвилин. Секрет у тому, що треба розкрутити його. Одну палку тримаєм на місці, іншу – рухаємо. Якщо воно повертається, ти маєш за ним повертатись.
Михайло, зосереджений і серйозний, тренується. Це останні репетиції, бо вже за кілька хвилин він буде розважати глядачів.
Михайло Оборожній
- Якщо людина сумна і хоче розвеселитись, але ніяк не виходить, то їй треба просто прийти у цирк і подивитись на клоунів. Вони завжди тебе розсмішать.
Наставник Михайла – Додо, він же – Павєл. Так само працював із дітьми у Сирії, Камеруні, Греції. Вже вшосте в Україні.
Павєл Міголак,
лікарняний клоун зі Словаччини
- Наша мова – це гумор. А це розуміє кожна людина у світі – в Камеруні і в Полтаві. Ми ходимо у лікарні і допомагаємо разом лікарям та медсестрам у їх роботі. Щоб діти, які хворі, і не тільки діти, а й люди у віці були більш веселими. Щоб вдалося лікування.
Павєл працює лікарняним клоуном 7 років. До цього були 18 років у ляльковому театрі. Зараз робота ніби і трохи важча, однак, найкрасивіша. Чоловік радіє: він може навіювати радість, давати її людям і отримувати віддачу.
Павєл Міголак,
лікарняний клоун зі Словаччини
- Що їм треба? Як всім дітям: гратись, радіти життю, щоб вони бачили не тільки погані речі із війни, щоб пережили те, що зараз. А й щоб раділи. Щоб пам'ятали: коли були дітьми, раділи. А те, що діти робили дітьми, – робитимуть і дорослими.
Словак, чех, литовка, австрійка, словенка. Цього тижня клоуни-іноземці – у Полтаві. Всього є 10 країн, що входять до міжнародної організації «Червоні носи». У ній – понад 300 клоунів. На запрошення Червоного Хреста прибули і до Полтави.
Ірина Плюсніна,
голова Полтавської обласної організації Товариства Червоного Хреста України
- Учора вони їздили до міського центру реабілітації дітей-інвалідів. Коли вони сміялись і плескали у долоні – це варте багато чого. Сьогодні – останній день їх перебування. Вони були тиждень, навчали дітей переселенців та воїнів АТО. У парках, де вони грали, підключались і звичайні мешканці міста.
А у п'ятницю в Петровському парку лікарняні клоуни разом з дітьми влаштували заключний концерт.
Автор - Інна БЕЗУГЛА, телеканал «Місто»
Фото – прес-служби ТЧХУ
За джерелом:
https://youtu.be/BhCCBQ5vz3k
|