НОВИЙ ВИД «ТИХОГО ПОЛЮВАННЯ»
Боровикам допомагають рости теплі дощі
і новий місяць на небі
Закликаємо читачів відкласти свої справи, брати до рук кошика і поспішати до лісу. Така настанова народилася у нас після перегляду цього фото, яке розтиражували мої друзі у соцмережі Facebook. Воно приголомшує. Спонукає до дій. Тож гайда, по гриби!
«У наших горах донедавна багато грибів не було – надто холодними виявилися липневі ночі. Лише коли пішли рясні дощі, боровики почали з’являтися. Це видно по зрослій кількості продавців, які торгують ними при дорогах, – розповідає краєзнавець з райцентру Сколе, що на Львівщині, Олексій Тренич. – А ще інтенсивний ріст грибів могла зумовити поява нового місяця на небі»…
Гриби-біляки у Карпатах – не тільки домашня кулінарія, а й комерція. Їх продають подорожникам недорого - до 100 грн. за кілограм. Більше - 120 грн. – коштують на Закарпатті лисички, їх цього року у лісах більше від “конкурентів”. Люди підбирають і тих, і тих. Грибний бізнес для багатьох бойків є основним видом промислу, допомагає жити весь рік. Більше грибів гуцули і бойки з Карпат притримують до зими, щоб продати їх за вигіднішою ціною. За кілограм сушених боровиків у не урожайний сезон можна виручити 1500 грн.
«А вчора від знайомих дізнався цікавий факт, - продовжує Олексій Васильович. - Тепер стало популярним ходили на нічний збір грибів. Збирають їх з ліхтариками. Коли посвітити на полянку - скроплені росою шапки грибів ідеально блищать, на відміну від дня, їх легко шукати. Зі Львова нічні полювальники за грибами їздять за трофеями аж на Івано-Франківщину, у Долинський район, у тамтешній високогірний Вишків».
Автор - Іван Фаріон
Фото – із соцмережі Facebook
За джерелом:
http://wz.lviv.ua/life/204063-hryby-zbyraiut-navit-unochi-z-likhtarykamy
|