МИЛОСЕРДЯ МЕШКАНЦІВ ІТАЛІЇ
Італійці допоможуть у створенні
реабілітаційного центру на Буковині
Планують його відкрити на базі центральної районної лікарні. Працюватиме центр для дітей з обмеженими фізичними можливостями від перших днів життя і до 16 років. Благодійники обіцяють посприяти і у забезпечені медикаментами.
Таких діток як Валентин в Україні 4. У нього рідкісна вроджена генетична хвороба. Зовні він не відрізняються від решти однолітків, однак у нього збільшений цукор, проблеми із зором, та ниркова недостатність. Для підтримки його життя та здоров’я потрібно препарат, якого немає в Україні. Вартість його за кордоном близько 400 євро за упаковку, повідомляє Буковина.
ОЛЬГА ПАЗЮК, МАТИ ОСОБЛИВОЇ ДИТИНИ:
«Невропатичний цисціноз. Вся проблема в тому, що у нас в Україні препарату, який нам потрібний, не має державної реєстрації. Для таких діток з орфанними рідкісними захворюваннями ніхто не закуповує такі препарати. На жаль, для нас це дуже велика проблема. Ми шукаємо якісь благодійні фонди для того, щоби допомогли нам з фінансуванням».
Також чимало коштів для лікування та постійної реабілітації потрібно маленькому Станіславчику. Хлопчик народився здоровий, проте у три місяці після ускладнень від кору лікарі поставили діагноз гідроцефалія головного мозку. В свої 10 років він переніс вже 3 операції та очікує ще на одну. Нині для нього важлива постійна реабілітація.
НАДІЯ ДУЛЕБА, МАТИ ОСОБЛИВОЇ ДИТИНИ: «У Чернівцях постійно проходили медогляди, але зараз там дуже великі черги. Ми раз на рік можемо тільки туди потрапити, а раніше три рази на рік лікувалися. 2 роки назад десь 2 рази були. Минулого року були, а цього будемо йти записуватися на осінь, бо дуже багато діток. Лікування в нас дуже дороге. Ті препарати, які ми купували за 600 гривень, зараз коштують більше 1000, ті що ми купували за 400, зараз коштують 800».
Нині ж реабілітаційний центр планують відкрити і в Заставні. На базі районної лікарні. У підвальному приміщенні, де зараз фізіотерапевтичний кабінет.
СОФІЯ ОСТАПОВИЧ, ДИТЯЧИЙ НЕВРОПАТОЛОГ ЗАСТАВНІВСЬКОЇ ЦРЛ: «З кожним роком дитяча інвалідність збільшується. Показники ростуть. При народженні дітей немає можливості виходжування дітей маленьких, які народилися з малою масою тіла».
ЮЛІЯ МИЖИНСЬКА, ГОЛОВА ЗАСТАВНІВСЬКОГО РАЙОННОГО ТОВАРИСТВА ЧЕРВОНОГО ХРЕСТА УКРАЇНИ: «Матері з дітками- інвалідами завжди звертаються, просять. Їм дуже важко добиратися до Чернівців, їхати на реабілітацію, є такі дітки, котрі взагалі не мають можливості виїжджати. Якби це було у нас в районі, це було би набагато краще для дітей і батьків».
Все необхідне обладнання надасть Благодійна організація «Надія».
ТУРІНІ ГАЙТАНО, ПРЕЗИДЕНТ БЛАГОДІЙНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ «НАДІЯ» (ІТАЛІЯ): «Наша ціль допомагати дітям - сиротам, дітям - інвалідам та їхнім батькам. Тому хочемо допомогти – відкрити реабілітаційний центр для дітей у Заставні. В нашій практиці вже таке є. У Туреччині ми відкрили 2 педіатричні клініки та 5 шкіл. Не тільки реабілітаційний центр відкриється, а й буде допомога пологовому будинку місцевої районної лікарні».
Спрямувала волонтерів з Італії саме на Заставну президент культурно-християнського благодійного центру Анжела Шевчук. Жінка вже багато років проживає в Італії, а протягом останніх 16 років допомагає діткам із Заставни, звідки сама родом.
АНЖЕЛА ШЕВЧУК, ПРЕЗИДЕНТ ХРИСТИЯНСЬКО-КУЛЬТУРНОЇ АСОЦІАЦІЇ «РАЗОМ» (ІТАЛІЯ): «Допомога медикаментами, обладнання. Направили для реанімаційного відділення медичну апаратуру».
Попередньо планують, що реабілітаційний центр запрацює вже з початком нового 2018 року.
Фото – www.0372.ua
За джерелом:
https://www.0372.ua/news/1776684
|