ФОРМУЛА УЖЕ Є, ЗАКОНУ ЩЕ НЕМАЄ
Пенсійна реформа дозволяє кожному
вже зараз дізнатися розмір власного
пенсійного забезпечення
Про це міністр соціальної політики Андрій Рева повідомив 4 вересня в ефірі телеканалу ICTV, інформує прес-служба Мінсоцполітики.
Єдина формула, за якою визначатиметься розмір пенсійного забезпечення кожного громадянина України, складається усього з декількох показників, а отже кожен може, підставивши свої індивідуальні показники, розрахувати розмір майбутньої пенсії.
«Формула, за якою розраховуватимуть пенсії, не є складною, проте потрібно знати складові цієї формули – кількість років страхового стажу та показник, пов’язаний з індивідуальною заробітною платою, які достатньо просто підставити у формулу та отримати в результаті розмір своєї пенсії», - пояснив міністр.І, якщо порахувати тривалість страхового стажу не є проблемою, то коефіцієнт заробітної плати вимагає окремої уваги. Адже розмір зарплати працівника та середньої зарплати по країні змінювалися з часом.
«Для людей, які працювали до, та після 2000 року, існують різні методики обчислення індивідуального коефіцієнту заробітку, адже навіть грошові одиниці були різні. Тому порівнюється заробітна плата по кожному місяцю з середньою заробітною платою в ті місяці по країні. Таким чином, виводиться коефіцієнт, який є унікальним для кожного громадянина, - заявив Рева. – Вирахувати самому цей коефіцієнт складно, проте можна звернутися до органів Пенсійного фонду, у розпорядженні яких є відповідні дані для кожного українця, та дізнатися як саме збільшиться розмір пенсії після проведення реформи».
Як повідомлялося раніше, формула розрахунку пенсійного забезпечення після проведення пенсійної реформи буде такою:
Розмір пенсії = Сз × Ікз × Кс
Сз – розмір середньої заробітної плати в Україні за 3 роки перед зверненням за призначенням пенсії.
Ікз – індивідуальний коефіцієнт заробітної плати (співвідношення розміру отримуваної зарплати по відношенню до середньої зарплати, з якої сплачувалися внески – цю інформацію кожен може отримати у будь якому відділенні Пенсійного фонду);
Кс – коефіцієнт страхового стажу, який визначається як множник тривалості років стажу роботи особи на величину оцінки одного року страхового стажу.
Фото – з відкритих джерел в Інтернеті
За джерелом:
http://expres.ua/news/2017/09/06/260864-rahuyte-svoyu-pensiyu-oprylyudneno-formulu-rozrahunku
|