МОЗОК І ПРОЦЕС СТАРІННЯ
Сьогодні, 21 вересня, з ініціативи Міжнародної
організації з боротьби з хворобою Альцгеймера
відзначають Всесвітній день боротьби з хворобою
Альцгеймера.
Хвороба Альцгеймера - це захворювання головного мозку дегенеративного характеру, що проявляється у формі інтенсивного зниження інтелекту. Cимптоми захворювання вперше описав німецький психіатр Алоїс Альцгеймер у 1906 році .
У зв’язку із старінням населення хвороба Альцгеймера є серйозною проблемою сучасної охорони здоров'я. За оцінками фахівців, цією хворобою страждає близько 4 % населення розвинених країн у віці понад 65 років, а серед людей старших 80 років вона є у кожного третього.
За словами головного позаштатного спеціаліста з неврології департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації Яноша Саноцького, на сьогодні в області на обліку у неврологів є близько 250 пацієнтів з хворобою Альцгеймера.
Однак фахівці запевняють, що така цифра є заниженою, оскільки частина хворих перебуває під спостереженням психіатрів, в міру наростання психіатричної симптоматики на пізніх стадіях захворювання. Інша частина хворих є незареєстрованою через недостатню діагностику на ранніх стадіях. Щороку діагностують близько 80 нових випадків цієї патології.
Ранні ознаки захворювання:
Втрата пам'яті, що руйнує щоденне життя;
Проблеми з плануванням та розв’язанням задач;
Проблеми з виконанням знайомих завдань на роботі, вдома чи під час відпочинку;
Порушене мовлення, заїкання;
Погіршене судження;
Нездатність відтворити ланцюжок подій;
Пасивність у роботі та соціальному суспільстві.
Процес розпаду психіки може тривати роками, що призводить не тільки до страждань самого хворого, але також родини і близького оточення.
Фото – з відкритих джерел в Інтернеті
За джерелом:
http://loda.gov.ua/news?id=30469
|