ПАЛІННЯ - ШКІДЛИВА ЗВИЧКА
Сьогодні - Міжнародний день відмови від паління
Щорічно у третій четвер листопада відзначається Міжнародний день відмови від паління. Метою Дня є активні дії, спрямовані на зниження поширеності шкідливої тютюнової залежності. Широке інформування суспільства про згубний вплив тютюну на здоров’я курця та оточуючих людей значною мірою здатне позитивно вплинути на самосвідомість осіб, що палять.
Паління належить до числа найбільш поширених шкідливих звичок в більшості країн світу. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, у світі не менше 1,1 мільярда людей, які палять – це приблизно одна третина дорослого населення планети.
Деякі люди не усвідомлюють всієї тяжкості наслідків від вживання тютюну для власного організму, а також для здоров’я своїх дітей.
Щорічно від причин, пов’язаних з палінням, передчасно помирає більше людей, ніж від дорожньо-транспортних пригод, вживання наркотиків або СНІДу.
Саме паління є провідним чинником розвитку хронічних обструктивних захворювань легень (ХОЗЛ). Майже 99% всіх хворих на рак легенів у світі - курці зі стажем від п'яти років і вище.
За даними головного позаштатного спеціаліста департаменту охорони здоров’я з пульмонології Надії Рудницької, на даний час у Львівській області на обліку перебуває близько 20 тисяч хворих на ХОЗЛ. Протягом 2016 року діагноз ХОЗЛ було вперше встановлено 1389 пацієнтам.
Україна випереджає більшість країн Європи за кількістю курців. В нашій країні палить близько 11, 5 мільйонів мешканців, з них - 9,1 мільйона чоловіків та 2,5 мільйона жінок.
Приблизно третина населення у віці від 18 до 25 років є постійними курцями. Більш як половина всіх курців свою першу сигарету викурили у віці до 12 років. Курить кожна третя-четверта жінка репродуктивного віку (20-39 років).
За даними експертів ВООЗ, ця шкідлива звичка викликає в Україні 100 -110 тисяч смертей щорічно. Людина, яка палить, втрачає, в середньому, щонайменше 13,2 року свого життя.
На державному рівні важливими є заходи з регулювання маркування упаковок тютюнових виробів, заборона стимулювання продажів і реклами, а також обмеження можливостей спонсорства тютюнових компаній. Заклади охорони здоров’я, в свою чергу, сприяють наданню кваліфікованої допомоги усім, хто вирішив позбутися цієї шкідливої звички.
Фото – з відкритих джерел в Інтернеті
За джерелом:
http://www.health-loda.gov.ua/ukr/news/lvivnews/6425.html
|