РІВНИЙ СЕРЕД РІВНИХ
Міжнародний день людей з особливими потребами (або обмеженими фізичними можливостями)
був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1982 році та відзначається щороку 3 грудня.
Про це повідомляє УНН.
Зазначимо, що Асамблея у 1982 р. закликала держави-члени ООН проводити заходи, спрямовані на подальшу інтеграцію людей з особливими потребами у життя суспільства.
Нагадаємо, що в 1971 році ГА ООН прийняла Декларацію щодо прав розумово відсталих осіб і в 1975 році – Декларацію про права інвалідів, у яких були встановлені норми гарантування однакових умов і рівного доступу до обслуговування. В результаті проведення Міжнародного року інвалідів (1981) була ухвалена Всесвітня програма дій стосовно інвалідів.
Головним підсумком Десятиліття інвалідів, проведеного ООН у 1983-1992 роках, стало ухвалення Стандартних правил забезпечення рівних можливостей для інвалідів. 13 грудня 2006 року ГА ООН була прийнята Конвенція про права інвалідів, яка є правозахисним документом з чіткою орієнтацією на соціальний розвиток – це водночас договір з прав людини та інструмент розвитку. Конвенція набрала чинності 3 травня 2008 року.
Принципами конвенції є: повага до притаманної кожній людині гідності та особистої незалежності; недискримінація; повне й ефективне залучення в суспільство; повага особливостей інвалідів; рівність можливостей; доступність; рівність чоловіків і жінок; повага до здібностей дітей-інвалідів тощо.
За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я, понад 1 мільярд людей мають якусь форму інвалідності. І майже 80% інвалідів – люди працездатного віку. Україна ратифікувала Міжнародну конвенцію ООН про права інвалідів 16 грудня 2009. Разом з тим, також існує День боротьби за права інвалідів – міжнародний день, який відзначається щороку 5 травня.
Нагадаємо, система соціального захисту людей з інвалідністю зазнала позитивних змін. Про це з нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю повідомив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.
За словами Гройсмана, розроблено та удосконалено багато нормативно-правових актів, метою яких є залучення таких людей до активного суспільного життя.
Фото – з відкритих джерел в Інтернеті
За джерелами:
http://www.unn.com.ua/uk/news/1702157-sogodni-v-ukrayini-ta-sviti-den-lyudey-z-obmezhenimi-fizichnimi-mozhlivostyami
https://www.ukrinform.ua/rubric-society/2355822-3-grudna-pamatni-dati.html
|