АНТИКВАРНІ ЯЛИНКОВІ ПРИКРАСИ
На старих ялинкових іграшках можна заробити до декількох тисяч гривень
Багато сімей досі десь на горищах, антресолях чи в підвалах зберігають ялинкові прикраси з радянських часів. Викинути на смітник рука не підіймається – все ж таки атрибут свята. Але й місце займають... Що робити?
Ці раритети, виявляється, можна вигідно продати. За скільки? Дивимося на сайті безплатних оголошень. Отже, ціни стартують від 15 гривень за іграшку – стільки коштують найбільш поширені варіанти скляних кульок.
А от, приміром, скляну шишку чи циліндр, яким 30 – 40 років, можна купити за 45 – 50 гривень. Іграшку з пінопласту 1940-х років – за 150 гривень. За ведмедика і собаку з вати 1936 року просять по 300 гривень, пише газета Експрес.
На сайті помічаю іграшки за ціною 700 і навіть 1000 гривень. Цікаво, що ж це за прикраса така?
"За тисячу продаю іграшку-космонавта. Вона вироблена зі скла ще в 1960-х роках, – розповідає жінка, що продає прикраси. – А ще маю іграшкові супутники, які кріплять на ялинку за допомогою прищепок. Такі прикраси були дуже популярними в час, коли відбулись перші польоти в космос".
Жінка розповідає, що два роки тому продала іграшку-супутник за 800 гривень американцеві. А торік вторгувала 350 гривень за вінтажний паперовий дощик і 400 – за гірлянди зі скла у формі намистинок.
Шукаю далі. Можна купити на сайті й вінтажну розкладну ялинку. Наприклад, за 780 гривень продають штучну зелену красуню 1977-го року.
"Її висота сягає 210 сантиметрів. Оскільки ялинку майже не використовували, то вона зберегла свій первинний колір та не змінила форму", – запевняє власник.
Ведмідь із гармошкою з 1950-х років коштує 730 гривень. Іграшка має дев’ять сантиметрів у довжину й виконана з тонкого матового скла. А Дід Мороз у комплекті зі Снігурочкою 1950-х років коштують 800 гривень. Ці прикраси також зроблені зі скла. Дід Мороз, виконаний з вати та паперу 1968 року, обійдеться в 450 гривень. За балерину із пап'є-маше просять аж 2000 гривень!
"Вона виготовлена у 1936 році, – пояснює продавець. – Та й іграшка у формі балерини дуже рідкісна".
У цього колекціонера, а найчастіше саме вони купують такі іграшки, – 1800 вінтажних іграшок. Казкові персонажі, люди, фрукти, овочі з пап'є-маше, розписані пензликом. Одна така прикраса коштує 100 – 150 гривень.
"Іграшки, вироблені понад 60 років тому, дуже цінні, – розповідає антикварка Євгенія Таранова. – У 1950 – 1960-х їх записували у спеціальному новорічному каталозі. Кожна прикраса мала свою назву. Найчастіше це іграшки на прищепках. Вони доволі тендітні, тож їх мало збереглося до наших днів. Особливо цінні сюжетні іграшки. Наприклад, серія народів світу, персонажі відомих казок. Вони зазвичай розмальовані вручну. "Дощики" з радянських часів не дуже популярні. А от гірлянди – цінні. Їх також збереглось небагато: перегоріли лампочки, стерлися дроти. Наприклад, гірлянда, вироблена у СССР, коштує приблизно 150 гривень".
Автор - Катерина ЛІСКОВСЬКА
Фото – з відкритих джерел в Інтернеті
За джерелом:
http://expres.ua/digest/2017/12/30/278576-staryh-yalynkovyh-igrashkah-zarobyty-dekilkoh-tysyach-gryven
|