ДЕКІЛЬКА РЕЦЕПТІВ, ВИПРОБУВАНИХ ЧАСОМ
Журавлина навіть при термічній обробці не втрачає своїх цілющих властивостей,
запевняють фітотерапевти. Вона чудово оберігає наш організм від застуд та вірусів
-- У цій ягідці міститься аскорбінова кислота (вітамін С, який не руйнується при заморожуванні чи замочуванні), а також багато заліза, -- каже газеті Експрес травниця Іванна Тесак. -- Ягоди журавлини покращують розумову та фізичну працездатність. А також підвищують виділення панкреатичного та шлункового соку, що стимулює процес травлення. Тому журавлиною лікують панкреатит, гастрит, гіпертонію, а ще застосовують при анеміях різного походження.
Ну і звісно ж -- це чудовий протигарячковий засіб, тому ягоду радять вживати при грипі, ангіні, бронхітах, пневмоніях. Морс із журавлини рекомендований при запальних процесах у сечостатевій системі, нирках.
-- Як слід вживати ці ягоди з оздоровчою метою?
-- Якщо людина хворіє на бронхіт, ангіну, пневмонію, ревматизм -- нехай п'є сік журавлини з медом. Гіпертонікам раджу вживати щодня по 50 міліграмів соку, розведеного водою у співвідношенні 1:1 або з'їдати по 5 -- 6 ягід тричі на день. Підліткам 14 -- 15 років корисно вживати сік журавлини так: столова ложка соку розведена столовою ложкою води, разом 30 мл, двічі на день, але через добу. Не завадить пити сік із журавлини чи морс з її ягід задля профілактики застудних хвороб.
-- Кому не радите захоплюватись журавлиною?
-- Не варто вживати ці ягоди тим, хто має понижений тиск та з обережністю ягідки слід давати дітям трирічного віку -- не більше як одну -- дві на день. А також тим, хто має виразку шлунка або гострі шлунково-кишкові хвороби (такі, як коліти, ентероколіти, геморой, що кровоточить), варто бути обережним із вживанням журавлини.
Автор - Ірина ШЕЛУПЕЦЬ
Фото – з відкритих джерел в Інтернеті
За джерелом:
http://expres.ua/digest/2018/01/25/281722-cya-yagoda-chudovo-zmicnyuye-imunitet-pokrashchuye-robotu-mozku-dekilka |