ПРОГНОЗ НАУКОВЦІВ
В Україні тепер щороку на 10 теплих днів більше, ніж було 15-20 років тому
При подальшому підвищенні температури повітря Україні загрожує посуха, а також зникнення мікроклімату Полісся з його переходом в зону нестійкого зволоження.
Про це заявила керівниця відділу агрометеорології Українського гідрометеорологічного центру Тетяна Адаменко, пише Latifundist Media.
Фахівчиня підкреслила, що при збереженні нинішніх темпів потепління кількість днів з температурою вище ніж 10 градусів буде тільки рости. У порівнянні з попереднім періодом (1995-2005 рр.) таких днів в Україні стало на 10 більше. У свою чергу, це може вплинути на теплолюбні сільськогосподарські культури, зокрема, на збільшення врожайності пізньостиглих сортів кукурудзи.
Крім того, за її словами, щорічно Україні бракує 150-200 мм опадів, щоб забезпечити сільське господарство достатньою кількістю вологи. «При подальшому підвищенні температури ефективність опадів буде падати, збільшиться випар, що загрожує посухою і навіть зникненням Полісся і подальшого його переходу в зону нестійкого зволоження. Нині це єдина зона достатнього зволоження в Україні», - зазначила Тетяна Адаменко.
Згідно зі спостереженнями метеорологів, найбільше потепління останнім часом спостерігається в Київській, Чернігівській, Сумській та Житомирській областях. Найменше це торкнулося Закарпаття.
«Сільське господарство в Україні буде залежати від того, за яким сценарієм піде потепління - зі збільшенням або зниженням кількості опадів. У першому випадку в найближчі 10 років отримаємо сприятливі умови для зростання врожайності сільгоспкультур, а в другому — навпаки, слід чекати падіння врожайності », - резюмувала Тетяна Адаменко.
Наш коментар:
У народі кажуть: «Нове – добре забуте старе». У висновках науковців, які вони зробили тільки тепер, чітко просліджується зв'язок з роботами попередників, які ще 30 років тому зробили висновок, що Україна знаходиться у кліматичному режимі опустелювання. Це значить, що новітня пустеля Сахара буде саме у нас, а не десь у сусідів. Звідси випливає дуже простий висновок: не буде турботи про зелені насадження, артезіанські колодязі, інші природоохоронні заходи – з насиджених місць доведеться зніматися і приєднуватися до «кліматичних мігрантів». Факти – уперта річ. Час для дискусій – минув. Справа за реальними ділами, у яких Червоний Хрест України, без сумніву, знайде свою нішу в необхідних видах діяльності, як це зробили колеги з Німеччини, Австрії, інших країн ЄС.
Фото – з відкритих джерел в Інтернеті
За джерелом:
https://zaxid.net/cherez_klimatichni_zmini_ukrayini_zagrozhuye_posuha_ta_vtrata_polissya_n1450077
|