ЮНІ «МОРЖІ»
У Черкаській школі №34 четвертокласники за будь-якої погоди обливаються
надворі холодною водою. Процедуру проводять навіть у сильні морози.
Таку профілактику запровадила вчителька Валентина Безкоровайна, яка сама 15 років практикує метод загартовування, пише газета "Експрес".
Коли завершуються уроки, хлопчики та дівчатка не поспішають додому. Вони набирають з-під крана у п'ятилітрові відра воду. Босоніж, лише в плавках, із бадьорими піснями спускаються сходами з другого поверху на вулицю.
Спершу пробіжка - одне-два кола навколо школи - та зарядка. А потім, під радісний вереск, діти приступають до водних процедур.
"Обливання починаємо знизу тіла й поступово переходимо догори, - пояснює Валентина Безкоровайна. - На ноги потрібно хлюпнути зовсім мало води. Більше - на груди та голову. Тоді досягається кращий ефект. Велику роль при цьому відіграє позитивний настрій".
Після крижаної купелі дехто з дітей робить невеличку пробіжку. Інші приносять ще одне відро води й виливають на себе. Потім бадьорі та розпашілі поспішають до класу.
Якщо учнів інших класів косить грип та інші гострі вірусні інфекції, то вихованцям Валентини Безкоровайної це не загрожує. Завдяки загартовуванню у них настільки міцна імунна система, що жоден вірус не чіпляється.
До речі, діти обливаються холодною водою навіть під час канікул та карантину в школі. Авторську методику загартовування вчителька молодших класів розробила ще на початку 2000-х. Надихнув її на це 65-річний дідусь, який щоранку в будь-яку погоду купався у Дніпровських водах. За його порадою стала сама загартовуватися і своїх учнів-вихованців до цього привчала.
Спершу проводили більшість уроків на свіжому повітрі, часто бродили берегом Дніпра. А практикувати обливання дітей холодною водою вчителька стала лише після отримання безлічі довідок та дозволів від санстанції, лікарні, управління освіти і, звичайно, згоди батьків.
"Процедури крижаною водою на свіжому повітрі - це не тільки хороший метод профілактики захворювань, - каже авторка методики загартовування. - Обливатися можна навіть тоді, коли в людини підвищена температура. У цьому переконалася на власному досвіді. Холодна вода слугує своєрідним антисептиком. До речі, моя знайома за таким принципом лікує своїх дітей. Після захворювання три-чотири рази на день обливає холодною водою і вже наступного ранку абсолютно здорових відправляє у школу".
Починати загартовування Валентина Безкоровайна радить із обливання ніг холодною водою. І лише після того, як організм звикне до цієї процедури, поступово переходити вище по тілу. При цьому людина повинна подолати страх перед холодом і налаштувати себе, що вона хоче бути здоровою.
"До моржування дітей можна привчати з перших днів від народження, - веде далі пані Валентина. - Коли малечу купають, то наприкінці процедури обливають водою на градус нижчою, ніж у ванночці. Кожного наступного дня температуру поступово понижують на один градус. А ще краще, коли холодною водою обливається вагітна жінка. В організмі дитини ще з часу внутрішньоутробного розвитку запускається програма оздоровлення. Утім, звісно, спершу краще проконсультуватися з лікарем - чи немає протипоказань".
Батьки вихованців Валентини Безкоровайної задоволені такою методикою. Якщо в дитсадку їхні діти постійно хворіли по декілька разів на рік, то після холодного душу на свіжому повітрі рідко кого недуга може вполювати хоча б раз на рік.
Автор - Микола ЗАВЕРУХА
Фото – з відкритих джерел в Інтернеті
За джерелом:
http://expres.ua/digest/2018/02/26/285646-klasi-nihto-ne-hvoriye-vchytelka-praktykuye-unikalnu-ozdorovchu-metodyku
|