СВЯТО – НА РОЗДОРІЖЖІ
Сьогодні 8 березня – хтось відзначає свято весни
і жіночності, а хтось Міжнародний жіночий день.
У 1977 році Генеральна Асамблея ООН у своїй резолюції закликала всі держави проголосити відповідно до їхніх історичних і національних традицій будь-який день року Міжнародним днем прав жінок і миру, створювати сприятливі умови для викорінення дискримінації жінок і для їхнього повного й рівноправного залучення до соціального розвитку. Це рішення ухвалили після закінчення Міжнародного року жінки (1975) і Десятиріччя жінок ООН (1976–1985), які раніше були проголошені Генеральною Асамблеєю. Тема Дня 2018 року - «Час настав: сільські та міські активістки змінюють життя жінок на краще».
Історично так сталося, що на початок новітнього часу, становище жінок було критичним - у переважній більшості країн світу жінки вважалися нижчими за чоловіків, неспроможними ухвалювати рішення, тим більш брати участь у політичному, державотворчому процесі. Що б ми не взяли: освіту, медицину, науку, політику – всюди панували чоловіки. Перші жінки-лікарки, освітянки, науковці, політики, бізневумен – всі вони були схожі на тих відчайдухів, котрі, набравшись надзвичайної мужності та волі, наважились вирватися за межі гендерної сегрегації.
Вже понад століття жінки відстоюють свої права, ведуть боротьбу за рівноправ’я з чоловіками. І навіть на початку ХХІ століття, це не втратило своєї актуальності. Як зазначають в ООН, Міжнародний жіночий день - це час поміркувати про досягнутий прогрес, закликати до змін і відзначити належним чином прояви мужності і рішучості з боку звичайних жінок, які грали виняткову роль в історії своїх країн і громад.
Довідково:
Нинішнє свято 8 Березня останній раз відзначається в Україні, як державне. Наступного року цей день буде звичайним, робочим. Гендерна рівність, як бачимо, має і таку несподівану грань.
Фото – Укрінформ
За джерелом:
https://www.ukrinform.ua/rubric-society/2418246-sogodni-svato-vesni-i-zinocnosti.html
|