СВЯТО ТИХ, ХТО СІМ РАЗІВ МІРЯЄ…
День числа Пі: 14 березня світ відзначає неофіційне математичне свято,
яке має всі шанси витіснити з календаря багато інших свят і стати цілком офіційним
В цей день читають хвалебні промови на честь числа Пі, розповідають про його ролі в житті людства, малюють антиутопічні картини світу без Пі, печуть й їдять "пи-ріг" ("Pi pie").
Тож сьогодні, 14 березня, у всьому світі відзначають неофіційне свято любителів математики в честь математичної константи - числа Пі.
Число Пі - математична постійна, рівна відношенню довжини кола до її діаметру. Позначається буквою грецького алфавіту «π».
Світовий рекорд із запам'ятовування знаків числа Пі після коми належить 21-річному індійському студенту Раджвиру Міна (Rajveer Meena), який у березні 2015 року відтворив 70 000 знаків після коми за 9 годин 27 хвилин.
Саме ж свято придумав у 1987 році фізик із Сан-Франциско Ларрі Шоу, який помітив, що в американській системі запису дат (місяць / число) дата 14 березня - 3/14 - і час 1:59:26 збігається з першими розрядами числа π = 3,1415926...
Зазвичай святкують в 1:59:26 дня (в 12-годинний системі), але ті, хто дотримуються 24-годинний системи, вважають, що в цей момент час 13:59, і воліють відзначати свято вночі.
В цей день, як зазначалося, печуть «пи-ріг» («Pi pie») із зображенням грецької букви «пі» або з першими цифрами самого числа, п'ють напої і грають в ігри, які починаються на «пі», вирішують математичні головоломки і загадки, водять хороводи навколо предметів, пов'язаних з цим числом.
Примітно, що в цей же день народився Альберт Ейнштейн - творець теорії відносності, За дивним збігом обставин, сьогодні, 14 березня 2018 р., відійшов у кращий світ Стівен Хокінг - видатний фізик - теоретик, котрий поставив перед нами кардинальне питання: «Для чого людина створена і живе у Всесвіті», на яке особисто не встиг знайти відповіді, залишивши цю таємницю-таємниць нам у спадок.
Фото – з вільних джерел в Інтернеті
За джерелом:
https://www.unian.ua/society/10042013-den-chisla-pi-14-bereznya-svit-vidznachaye-matematichne-svyato.html?utm_source=unian&utm_medium=related_news&utm_campaign=related_news_in_post
|