НЕ ВИСТАРЧАЄ ЛАЙКІВ?
Фахівець із психології - про природу залежності від соцмереж
Часто наш день починається і закінчується зі смартфоном у руках, у соцмережі ми подекуди заходимо частіше, ніж навідуємось до рідних чи друзів. Чому нас постійно тягне оновити френдстрічку?
"За збудження і задоволення, спровоковані алкоголем та наркотиками, відповідає та ж ділянка мозку, що активізується під час перебування у соцмережах, - пояснює Ірина Петрова, шкільна психологиня, членкиня Асоціації психологів України. - Людина вживає наркотики для того, щоб забути реальність і відчути щось інше, а той, хто довго сидить у мережі, робить те саме. Більшість школярів, як мені відомо, виділяє приблизно 10 годин на соцмережі щодня. Однак щоб уникнути залежності, дітям молодшого віку можна проводити у соцмережах до години часу на день, підліткам - дві години на день, але з перервами. Дорослим теж варто стежити за собою - якщо ви провели чотири години у соціальних мережах і не помітили, як минув час - це вже можна вважати початковою стадією залежності".
Від лайків також буває залежність. У психології є таке поняття як соціальні «прогладжування». Це приємні дії однієї людини стосовно іншої - привітання, доброзичливий погляд, усмішка. У сучасному світі лайки - одні з таких «прогладжувань». Якщо людина в реальному житті отримує мало уваги, то лайки стають єдиними доступним джерелом визнання.
Фото – з відкритих джерел в Інтернеті
За джерелом:
http://expres.ua/news/2018/03/17/287930-psyhology-porivnyuyut-alkogolizmom
|