Товариство Червоного Хреста Личаківського району
ГоловнаРеєстраціяВхід
Головна » 2018 » Березень » 21 » 21 березня - Міжнародний день людини з синдромом Дауна
15:42
21 березня - Міжнародний день людини з синдромом Дауна

 

ДЕНЬ "СОНЯЧНИХ  ЛЮДЕЙ"

 

 

 

 

 

 

 

Дата проведення Міжнародного дня людини з синдромом Дауна - 21-й день третього місяця –

обрана не випадково і символізує трисомію 21-ї хромосоми, яка зумовлює синдром Дауна.

 

 

 

Цього року міжнародним лозунгом Дня є #WhatIBringToMyCommunity (Чим я можу допомогти своєму співтовариству). Основна мета заходів – підвищення обізнаності громадськості про особливості людей з синдромом Дауна, надання їм можливісті бути залученими в суспільно-політичне та культурне життя суспільства.

 

Як повідомила головний позаштатний спеціаліст Департаменту охорони здоров’я з медичної генетики Надія Гельнер, протягом 2017 року у Львівській області із 489 дітей, народжених з різноманітними вродженими вадами розвитку та хромосомною патологією, 20 народилося з синдромом Дауна.

 

Синдром Дауна — одна з найбільш поширених форм генетичної патології, пов'язана з присутністю додаткової хромосоми в клітинах людини. Ймовірність народження дитини з синдромом Дауна становить 1:600-800 новонароджених і не залежить від раси, місця проживання, способу життя або соціального становища батьків. Ризик народження дитини з синдромом Дауна збільшується з віком матері та, меншою мірою, але все-таки залежить і від віку батька. Одним із чинників ризику є також близькоспоріднені шлюби.

 

Синдром Дауна, крім характерної зовнішності, пов'язаний також із множинною патологією внутрішніх органів: до 75% осіб із синдромом Дауна страждають на порушення слуху (найчастіше — приблизно у 60% випадків — внаслідок порушення функції середнього вуха), 45% мають вроджені вади серця, часто приєднується патологія зору, нервової системи, шлунково-кишкового тракту, щитоподібної залози тощо. Раннє виявлення цих порушень та своєчасне лікування дозволяють значно покращити перспективи майбутнього розвитку, навчання та соціальної адаптації таких дітей, а також прогнози щодо стану здоров'я і тривалості життя.

 

Пацієнти з синдромом Дауна навчаються і, за умови застосування відповідних методик, можуть певною мірою розвиватися в інтелектуальному плані. Народжені з синдромом Дауна діти можуть навчитися не тільки самообслуговуванню, а й читати, рахувати та писати, іноді їм доступні і спеціальні знання. Коефіцієнт інтелекту (IQ) людей з синдромом Дауна коливається від 20 до 75 (нормою вважають IQ більш ніж 70).

 

Людям з синдромом Дауна притаманна відкритість, життєрадісність та добродушність. Вони можуть бути обдаровані художніми, музичними, артистичними, спортивними талантами. Відзначається, що чим більше такі діти спілкуються з однолітками, чого вони найчастіше щиро прагнуть, тим менш помітним стає відставання їх у психічному та фізичному розвитку.

 

 

Фото – з відкритих джерел в Інтернеті

За джерелом:

http://www.health-loda.gov.ua/ukr/news/lvivnews/6819.html

 

Переглядів: 519 | Додав: Олександр
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Вівторок, 05.11.2024, 16:09
Меню сайту
Форма входу
TRANSLATE
Наші друзі
catalog.red-cross.org.ua redcross.org.ua lviv.medprof.org.ua meduniv.lviv.ua www.icrc.org/rus www.drk.de
Календар
Архів записів
Наше опитування
Звідки Ви довідались про наш сайт?
Всього відповідей: 362
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Iv. Stepura © 2024