ПРИХОВАНА СМЕРТЬ
Сьогодні Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки
та допомоги в діяльності щодо розмінування.
Проголошений цей День - на 60-й сесії Генеральної Асамблеї ООН резолюцією 8 грудня 2005 року.
Міни і вибухонебезпечні пережитки війни складають серйозну загрозу безпеці, здоров’ю і життю цивільного населення, а також перешкоджають соціально-економічному розвитку на національному і місцевому рівнях.
За даними ООН на сьогодні у 64 державах, у зонах минулих і нинішніх збройних конфліктів, знаходиться понад 100 мільйонів мін. Близько 90 відсотків цих мін – протипіхотні, тобто такі, від яких гинуть або калічаться люди, здебільшого мирні мешканці.
За останні 15 років підірвалися на мінах і загинули понад півтора мільйона людей, а покалічились утроє більше. Тема дня 2018 – «Реагувати на потреби, рятуючи життя».
Вже 20 років Служба ООН з питань діяльності, пов’язаної з розмінуванням (ЮНМАС), займається проблемами реагування на потреби людей, чиєму життю загрожують вибухові пристрої, включаючи цивільних осіб, миротворців і гуманітарних співробітників Червоного Хреста та ін..організацій.
ЮНМАС рятує життя, сприяючи в розгортанні Місій ООН, доставці гуманітарної допомоги, захисту цивільного населення, підтримці добровільного повернення внутрішньо переміщених осіб чи біженців.
Співробітники Служби беруть участь у заходах з відновлення спільнот і в кампаніях, спрямованих на просування міжнародного гуманітарного права і прав людини.
«Без діяльності, пов’язаної з розмінуванням, не може бути повноцінного миру», - вважає Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш.
Як відомо, в зв’язку з воєнними діями на сході України, проблема мінної безпеки для нашої держави стоїть надзвичайно гостро – незважаючи на заходи, які вживаються, продовжують траплятися нещасні випадки, від вибухів боєприпасів гинуть та травмуються люди.
Втім, на законодавчому рівні протимінна діяльність відповідним чином не врегульована й досі.
Закон «Про протимінну діяльність», який мав би стати правовим фундаментом державних ініціатив, спрямованих на здійснення комплексу заходів щодо запобігання виникненню надзвичайних ситуацій, пов’язаних із вибухами боєприпасів, не прийнятий, а це, в свою чергу, не дозволяє залучати до розмінування міжнародні організації та світову спільноту, які змогли би ефективніше допомагати Україні в розмінуванні території Донеччини.
Довідково:
Про те, як ЗШР Червоного Хреста Луганщини налагодив у школах області інформаційно-пропагандистську діяльність див. за посиланням: https://www.facebook.com/RedCrossUkraine/photos/pcb.1184826341553839/1184825248220615/?type=3&theater
Фото – з відкритих джерел в Інтернеті
За джерелом:
https://www.ukrinform.ua/rubric-society/2204740-4-kvitna-pamatni-dati.html
|