Товариство Червоного Хреста Личаківського району
ГоловнаРеєстраціяВхід
Головна » 2018 » Квітень » 10 » П’ятеро львів’ян звернулися по допомогу до медиків через укуси кліщів
21:45
П’ятеро львів’ян звернулися по допомогу до медиків через укуси кліщів

 

КЛІЩІ - ВЕЛИКА ЗАГРОЗА

 

 

 

 

 

У Львові у 2018 році вже зафіксовано 16 випадків хвороби Лайма.

 

 

 

 

У вівторок, 10 квітня, п’ятеро львів’ян звернулося по допомогу до медиків через укуси кліщів. Зараз у львівському обласному лабораторному центрі перевіряють чи не переносили вони збудник хвороби Лайма.

 

 

Як повідомила ZAXID.NET завідувачка відділу особливо небезпечних інфекцій львівського обласного лабораторного центру Ірина Куліш, до чотирьох львів’ян кліщі присмокталися у парках Львова і ще одного – у Червонограді.

 

 

Цьогоріч кліщі активізувалися дуже рано, бо цьому сприяла погода. Перші повідомлення про укуси кліщів, за словами Ірини Куліш, почали надходити з 23 березня. У лабораторії дослідили кліщів, які принесли на перевірку у березні. Вони не переносили збудник хвороби Лайма. Результати дослідження тих кліщів, яких принесли сьогодні, будуть відомі пізніше.

 

 

Загалом на Львівщині є доволі багато кліщів, які переносять хворобу Лайма. Торік в області, за словами Ірини Куліш, зареєстровано 310 випадків захворювання на хворобу Лайма ( у 2017 році – 150). Цього року вже зафіксовано 16 випадків хвороби Лайма: сім випадків – у січні, п’ять – у лютому і чотири – у березні.

 

 

Сезон активності кліщів на Львівщині триває з ранньої весни і до листопада. Та є два найбільші піки активності – у квітні-травні та серпні-вересні. Зараз починається весняний пік активності.

 

 

Як вберегтися від укусу кліщів?

 

 

Збираючись на відпочинок на природі, медики радять заздалегідь подбати про відповідний одяг. Найкраще підійде світлий однотонний одяг з довгими рукавами, який щільно прилягає до тіла. На голову потрібно одягати хустинку, кепку, капелюх, штани краще заправити у шкарпетки.

 

 

Обираючи місце для відпочинку, стежте, щоб поблизу не було захаращених місць, високої трави, а саме місце добре освітлювалося сонцем. Якщо плануєте ночувати на природі, звільніть місце для привалу від сухої трави, гілок, хмизу.

 

 

Час від часу оглядайте себе, дітей й друзів, що приїхали з вами. Удома повторіть цю процедуру ще раз. Особливо ретельно потрібно оглянути ділянки тіла, покриті волоссям.

 

 

Для захисту від кліщів можна використовувати засоби, що відлякують їх, – репеленти. Але їх слід наносити відповідно до інструкції.

 

 

Удома одяг, в якому були на природі, слід зняти відразу у коридорі, а не у спальні. Кліщі можуть присмоктатися не лише тоді, коли людина перебуває на природі, а й уражати через деякий час, якщо зачепилися на одяг чи речі. Ці комахи можуть потрапити до житла і з букетами квітів, домашніми тваринами, через балкон чи відчинену кватирку, якщо живете поблизу парків чи зелених зон. Витрушування одягу не рятує від кліщів.

 

 

Якщо на відпочинок брали з собою домашнього улюбленця, то перш, ніж пустити його до помешкання, слід ретельно оглянути і його.

 

 

Ризик зараження на хворобу Лайма залежить від тривалості присмоктування

 

 

 

Кліщ присмоктується до тіла людини приблизно 15-20 хвилин. Під час укусу він виділяє анестезуючу рідину, яка робить укус майже безболісним, тому людина може нічого не відчувати. Лише згодом, через кілька годин, виникає відчуття болю, свербіж або дискомфорт у місці укусу. Через 2-3 дні у місці присмоктування з’являються припухлість, свербіж, почервоніння. Кліщ може триматися на тілі людини або тварини до 12 діб, і увесь цей час смоктати кров.

 

 

Що швидше помітите кліща, то легше його видалити. Ризик зараження на хворобу Лайма залежить від тривалості присмоктування. Якщо комаха була на тілі менше ніж добу, вірогідність інфікування доволі мала, проте після третьої доби наближається до 100%. Тривалість інкубаційного (прихованого) періоду під час хвороби Лайма становить від однієї до 60 діб, найчастіше – 14 діб.

 

 

Як самостійно видалити кліща?

 

 

Якщо до тіла людини присмоктався кліщ, найкраще, коли його видалять медики, тому варто звернутися до найближчого травмпункту.

 

 

Коли виявили кліщ у лісі й звернутися до лікаря немає можливості, його слід видалити самостійно. Фахівці радять розхитувати його пальцями, обгорнутими марлевою серветкою, пінцетом чи петлею з нитки, яку слід закріпити між хоботком кліща та шкірою людини, і повільно видаляти разом із хоботком. Після видалення кліща місце присмоктування слід обробити йодом, спиртом, горілкою або одеколоном, що є під руками.

 

 

Утім, не викидайте видаленого кліща. Покладіть його на вологу марлю у скляний посуд, щільно закрийте і віднесіть для лабораторного дослідження, аби переконатися, що він не переносив збудник хвороби Лайма.

 

 

Фото – з відкритих джерел в Інтернеті

За джерелом:

https://zaxid.net/pyatero_lvivyan_zvernulisya_po_dopomogu_do_medikiv_cherez_ukusi_klishhiv_n1453749

 

Переглядів: 456 | Додав: Олександр
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Понеділок, 25.11.2024, 22:47
Меню сайту
Форма входу
TRANSLATE
Наші друзі
catalog.red-cross.org.ua redcross.org.ua lviv.medprof.org.ua meduniv.lviv.ua www.icrc.org/rus www.drk.de
Календар
Архів записів
Наше опитування
Звідки Ви довідались про наш сайт?
Всього відповідей: 362
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 29
Гостей: 28
Користувачів: 1
alexapostolyuk77
Iv. Stepura © 2024