ПОМИНАЛЬНА МОЛИТВА
11 квітня, відбулися скорботні заходи на території колишнього
концентраційного табору для військовополонених «Шталаг-328».
«Варто зберігати пам'ять про ці трагічні події, шанувати історію свого народу і своєї держави. Адже в час, коли Україна відстоює свою державність, свою територіальну цілісність, мусимо брати уроки з тих подій, що відбувались в далекі 40-ві роки, аби не допустити їх повторення», - зазначила директор департаменту культури, національностей та релігій Львівської ОДА Мирослава Туркало.
Поминальні заходи щороку відбуваються з нагоди Міжнародного дня визволення в’язнів нацистських концтаборів.
«Часто ми не договорюємо всієї правди про це місце і про те, що тут відбувалося. Тут було знищено більше 140 тисяч людей. До того ж, це були військовополонені різних національностей. Мені було 9 років, коли ці всі події відбувалися, і я пам’ятаю як їх, роззброєних, вели вулицями Львова», - поділився спогадами Почесний голова Всеукраїнського Товариства політичних в'язнів і репресованих Петро Франко.
Відтак, біля пам’ятного хреста, що розташований в межах комплексу «Цитадель» громадськість вшанувала пам’ять жертв нацистських концтаборів. В межах заходу запалили лампадки та поклали квіти до меморіального хреста. Окрім того, відбулась поминальна молитва.
Довідково:
Щорічно, 11 квітня (згідно з рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 1991 року) відзначається Міжнародний день визволення в'язнів фашистських концтаборів, який встановлено в день входження американських військ на територію Бухенвальду (1945 р.). Пам'ятна дата відзначається громадськими організаціями, окремими органами влади в Україні та колишніх республіках Радянського Союзу.
Концентраційний табір Бухенвальд був побудований поблизу міста Веймара і почав функціонувати 19 липня 1937 року. За 8 років близько 239 000 чоловік були в'язнями Бухенвальда. Спочатку це були німецькі політв'язні, пізніше, в роки Другої світової війни, представники багатьох інших національностей. Велика кількість ув'язнених загинула вже в період будівництва табору, яке велося без використання механізмів.
В Україні зафіксовано майже 300 місць масових страт населення, діяло 180 концтаборів, існувало 50 гетто.
Голодом і насильством в Україні винищено приблизно 4,5 млн. осіб. Усього протягом 1941-1944 pp. з України на каторжні роботи до Німеччини було вивезено 2,5 млн. осіб.
Найбільшими місцями загибелі мирних громадян були Бабин Яр у Києві, Дробицький Яр у Харкові, Доманівка і Богданівка на Одещині.
У Львові в 1941-1944 роках було три концентраційні табори: Янівський, Єврейське гетто і табір для військовополонених «Шталаг-328», розташований у центрі Львова на території оборонного комплексу XIX ст. «Цитадель».
Встановлено, що в таборі «Шталаг-328» утримувалось 284 тисячі в’язнів різних національностей: українці, росіяни, євреї, італійці, поляки, бельгійці, білоруси, голландці та представники інших народів.
Фото – з відкритих джерел в Інтернеті
За джерелом:
http://loda.gov.ua/news?id=35375
|