Товариство Червоного Хреста Личаківського району
ГоловнаРеєстраціяВхід
Головна » 2018 » Травень » 17 » Вознесіння Господнє 2018: історія, традиції та прикмети свята
08:58
Вознесіння Господнє 2018: історія, традиції та прикмети свята

 

 

ВІРА БАТЬКІВ

 

 

 

 

 

 

Сьогодні, 17 травня, одне з головних християнських свят – Вознесіння Христове

 

 

Що означає свято Вознесіння Господнього

 

Вознесіння - це один із головних дванадцяти церковних свят. Згідно з церковним вченням, у день Вознесіння Господнього Ісус Христос зійшов на небо, оскільки Його земне служіння закінчилося.

 

Суть свята полягає в тому, що, взявши людські гріхи на себе і перемігши смерть, Ісус подарував людям можливість воскреснути і вознестися до Бога-Отця.

 

Після Великодня Ісус Христос протягом 40 днів являвся апостолам і розповідав їм про Царство Боже, про своє друге пришестя, а також про те, що їх незабаром охрестить Святий Дух. А на 40-й день Син Божий дав своїм учням останні настанови, благословив їх і став віддалятися, підносячись на хмарі на небо в супроводі двох ангелів. Побачивши це чудо апостоли повернулися до Єрусалиму з великою радістю.

 

Вознесіння Господнє в 2018 році: якого числа відзначається

 

Для багатьох віруючих важливо знати, якого числа Вознесіння Господнє в 2018 році, оскільки це свято безпосередньо залежить від Великодня, яка теж не має фіксованої дати і з року в рік припадає на різні дні.

Цьогоріч Великдень відзначався 8 квітня, відповідно свято Вознесіння Господнього в 2018 році припадає на 17 травня, четвер.

 

 

 

 

 

 

Народні традиції, ритуали і обряди на Вознесіння Господнє

 

 

  • З давніх-давен у слов'ян склалося уявлення, що з дня Вознесіння Господнього відбувається перехід з весни в літо. І починаючи з цього дня можна не боятися мінливої весняної погоди і похолодань.
  • Люди вірять, що в день Вознесіння Господь чує кожного, а тому можна звернутися до Бога з проханням про виконання найзаповітнішого бажання. Проте не варто просити про гроші і збагачення.
  • На Вознесіння, як і в будь-яке велике церковне свято, не можна виконувати серйозну і брудну роботу: копати, сіяти, будувати, шити, прати тощо, а особливо сіяти горох.
  • Вважається, що яйце, знесене куркою в день Вознесіння і заховане на горищі будинку, збереже сім'ю від нещасть.

 

 

 

 

 

  • На день Вознесіння Господнього прийнято пекти хлібні сходи, а також пироги з викладеними на них перекладинками, що символізують шлях у небеса. До речі, якщо прочитати над такою драбинкою заговори на Вознесіння Господнє, то можна піднятися і по кар'єрних сходах.
  • У ранок Вознесіння земля вмивається росою, ніби плаче за Ісусрм, що віддаляється від неї. Вважається, що ця Вознесенська роса наділена особливою цілющою силою, здатною вилікувати хворих і подарувати красу дівчатам, якщо нею вмитися.
  • А ось дощ на Вознесіння - погана прикмета. Він віщує мокре і холодне літо, а крім того неврожай та хвороби людей і худоби.
  • Увечері в день Вознесіння традиційно розпалювали багаття, і молодь водила навколо них хороводи, символізуючи розквіт природи, молодості і життя.
  • Обізнані люди проводили обряди і читали замовляння на Вознесіння Господнє, що сприяли гарному росту рослин і врожаю.

 

Фото – з відкритих джерел в Інтернеті

За джерелом:

https://lady.tochka.net/ua/63923-voznesenie-gospodne-2016-istoriya-traditsii-i-primety-prazdnika/

 

Переглядів: 593 | Додав: Олександр
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Понеділок, 25.11.2024, 22:50
Меню сайту
Форма входу
TRANSLATE
Наші друзі
catalog.red-cross.org.ua redcross.org.ua lviv.medprof.org.ua meduniv.lviv.ua www.icrc.org/rus www.drk.de
Календар
Архів записів
Наше опитування
Звідки Ви довідались про наш сайт?
Всього відповідей: 362
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 36
Гостей: 35
Користувачів: 1
alexapostolyuk77
Iv. Stepura © 2024