ОБРАЗ «ВІЧНОГО СТУДЕНТА» - УВІКОВІЧНЕНО
Скульптури, встановлені 14 червня біля Харківського медуніверситету відтворюють образ
реальних студентів ВНЗ, а також символічний образ студента-медика початку ХХ ст.
Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.
Скульптурна композиція включає п'ять об'єктів з бронзи. Вони встановлені по обидва боки двох'ярусних мармурових сходів, що ведуть до головного входу в університет.
Внизу ліворуч - три скульптури, що відтворюють на повний зріст студентів - дівчини-українки і двох хлопців: індуса й африканця.
Вгорі над ними - скульптурне зображення дівчини-арабки в шарфі, що покриває волосся, котра сидить на сходинці з книгою в руках.
Справа внизу сходів сидить з книгою в руках бронзовий молодий чоловік в окулярах і картузі, який носили на початку ХХ століття...
Автор скульптурної композиції - Заслужений художник України, доцент Харківської державної академії дизайну і мистецтв Катіб Мамедов.
"Ідея композиції, що так чи інакше розповідає про вуз, в якому вчаться посланці більш як 70-ти країн світу, належить ректорові медичного університету професорові Володимиру Лісовому. Ідея мені близька, оскільки однокурсники мого сина - студента цього ж вузу, - вихідці з різних країн світу. Коли в січні цього року вуз оголосив конкурс на створення скульптурної композиції, я подав заявку на участь - і переміг. Примітно, що ректор брав найактивнішу участь в обговоренні варіантів образів і пошуку прототипів серед нинішніх студентів. Усі п'ятеро студентів приходили позувати до мене в майстерню після занять, і я добре подружився з ними", - зауважив Мамедов.
За його словами, для образу українки позувала майбутній стоматолог, харків'янка Діана, для образу дівчини-мусульманки - студентка стоматологічного факультету, мароканка Сукейна. Індус Мандіб, студент факультету терапії, охоче погодився позувати для створення образу в тюрбані, а майбутній гінеколог із Гани - для створення образу студента-африканця. Збірний образ Вічного студента також допомогли створити студенти вузу, а його одяг - експонати історичного музею.
Скульптор Мамедов - автор 200 робіт, частину з них встановлено в Харкові. В першу чергу, це популярні серед любителів селфі і встановлені біля азербайджанського кафе, що на вулиці Ярослава Мудрого в центрі міста, образи героїв "Дванадцяти стільців" Ільфа і Петрова - Кіси Вороб'янінова і Еллочки-Людожерки, причому в основу образів покладено ролі, зіграні в однойменному фільмі відомими акторами Сергієм Філіповим і Оленою Шаніною.
Як повідомляв раніше Укрінформ, Харківський національний медичний університет створено 1921 року на базі медичного факультету, заснованого в 1805 році Харківського університету - нині національний університет імені Каразіна. У медуніверситеті діють вісім факультетів і вчиться більш як 7 тисяч студентів, причому половина з них - посланці понад 70-ти країн світу.
Всі фігури скульптурної композиції є контактними, що дозволяє усім бажаючим торкатися та фотографуватися з ними.
Фото – прес-служби ХНМУ та Укрінформу
За джерелом:
https://www.ukrinform.ua/rubric-regions/2481472-u-harkovi-vstanovleno-skulpturi-studentiv-meduniversitetu.html#
|