Товариство Червоного Хреста Личаківського району
ГоловнаРеєстраціяВхід
Головна » 2018 » Червень » 17 » GFK Ukraine: до благодійності так чи інакше причетні 78% українських дітей
21:48
GFK Ukraine: до благодійності так чи інакше причетні 78% українських дітей

 

ВЧИТИСЬ МИЛОСЕРДЮ – З ДИТИНСТВА

 

 

 

 

 

 

Найбільш активними в цій діяльності є мешканці Києва: 88% маленьких киян

коли-небудь здійснювали пожертви. Найменш активні діти зі сходу та півдня.

 

 

Компанії GfK Ukraine та Corestone Group провели дослідження ставлення українських дітей до благодійності та участі у благодійних проектах. Ця робота здійснювалася на замовлення Фонду родини Загорій.

Дослідження показало, що до благодійності так чи інакше причетні 78% українських дітей. Найбільш активними в цій діяльності є мешканці Києва: 88% маленьких киян коли-небудь здійснювали пожертви. Найменш активні діти зі східних (74%) та південних регіонів (61%), проте відсоток їхньої благодійної активності також вражає.

Загалом більше 65% дітей роблять пожертви не рідше, ніж раз на півроку. Ніколи не жертвують лише 14% малих українців.

Найпоширеніший вид благодійної діяльності — давати гроші жебракам на вулиці (44%). Також діти жертвують гроші для незнайомих людей, волонтерів, благодійних об’єднань та інших організацій (36%); дають одяг, продукти, речі та інше майно знайомим людям у скруті (32%); передають кошти для церкви та релігійних організацій (26%).

Серед причин, які спонукають дитину до благодійності, з великим відривом лідирує почуття жалю до людини чи тварини (50%). Вагомими причинами також є власні переконання (17%) та мотивація з боку шкільних вчителів (14%). При цьому батьки частіше спонукають до пожертв хлопців, ніж дівчат; для молодших дітей та мешканців південного регіону велику роль грає авторитет вчителів; а пожертви під впливом телебачення найчастіше з усіх роблять діти заходу.

Середній розмір однієї грошової пожертви — 64 грн. При цьому пожертви більше 250 грн. — рідкість серед дітей. Збільшення доходу дитини на 1 грн. підвищує розмір її пожертви в середньому на 7 копійок.

Кошти батьків або інших дорослих жертвують 30% дітей, але діти дають на благодійність і власні кишенькові гроші — таких серед опитаних виявилося 27%.

Втім, найчастіше діти жертвують не гроші, а одяг та інші речі (39%). Інші популярні форми філантропії — благодійні скриньки (37%) та організована здача грошей в школі або гуртку (31%). Основні адресати дитячої допомоги – бійці української армії (36%), діти-сироти (32%) та діти з інвалідністю або важкою хворобою (30%). При цьому українській армії частіше допомагають діти з Києва, заходу, півночі та центру. Діти з заходу та центру вирізняються допомогою безпритульним людям та тваринам, а дівчата дещо частіше за хлопців допомагають сиротам та безпритульним тваринам.

Серед причин неучасті у благодійності на першому місці стоїть недовіра до тих, хто отримує або збирає кошти. На другому місці — відсутність часу або бажання допомагати.

Більше 80% дітей знають хоча б одну благодійну організацію. Найбільш відомими є Товариство червоного хреста України (40%) та Фонд Олени Пінчук (37%). Найчастіше про благодійні організації діти дізнаються з телебачення (47%) та у школі (45%). Основні джерела інформації про благодійність як таку — розповіді в школі (66%), батьки (50%) та телебачення (38%).

Говорячи про мету дослідження, засновник фонду Гліб Загорій відзначив: «Навчати людину допомагати ближньому треба з раннього дитинства. Дослідження показало: маленькі українці небайдужі до проблем інших людей. Але ступінь залучення дітей до благодійності треба підвищувати — працювати з батьками та вчителями, розміщувати інформацію на телебаченні. Благодійність має стати трендом в свідомості молодшого покоління українців».

Євгенія Близнюк, СЕО Corestone Group: «Це унікальний проект, що дозволив вивчити серед українських дітей одну з найважливіших європейських цінностей — співчуття. Біля 62% дитячої благодійності спрямовано на допомогу іншим дітям — сиротам чи інвалідам. Що свідчить про усвідомленість вчинків, вони прагнуть допомогти тим, кому найбільше співчувають, порівнюючи з собою. Цю тезу підтверджує й той факт, що 27% дітей роблять пожертви з власних кишенькових грошей».

«Тішить, що діти частіше беруть участь у благодійності, ніж дорослі. За останній рік близько 80% дітей брали участь в благодійності, тоді як згідно аналогічного опитування дорослих в обласних центрах цей показник становить 69%, — коментує Інна Волосевич, керівник відділу соціально-політичних досліджень GfK Ukraine. — Але як діти, так і дорослі найчастіше жертвують кошти жебракам, серед яких немало шахраїв — хотілося б, щоб ці кошти жертвувалися надійним громадським організаціям та волонтерам».

 

Фото – з відкритих джерел в Інтернеті

За джерелом:

https://mresearcher.com/2018/06/gfk-ukraine-do-blagodijnosti-tak-chi-inakshe-prichetni-78-ukra%d1%97nskih-ditej.html

 

Переглядів: 693 | Додав: Олександр
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
П`ятниця, 29.11.2024, 12:57
Меню сайту
Форма входу
TRANSLATE
Наші друзі
catalog.red-cross.org.ua redcross.org.ua lviv.medprof.org.ua meduniv.lviv.ua www.icrc.org/rus www.drk.de
Календар
«  Червень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Архів записів
Наше опитування
Звідки Ви довідались про наш сайт?
Всього відповідей: 362
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 21
Гостей: 20
Користувачів: 1
alexapostolyuk77
Iv. Stepura © 2024