УРОГЕНІТАЛЬНИЙ МІКОПЛАЗМОЗ
Маловідома інфекція, яка передається статевим шляхом,
може перетворитися на "супербактерію" - вчені.
Маловідома інфекція, яка передається статевим шляхом, може перетворитися на стійку до антибіотиків супербактерію, якщо її не почати правильно визначати і лікувати, застерігають британські експерти.
Урогенітальний мікоплазмоз часто проходить безсимптомно, особливо у жінок, проте може спричиняти запалення тазових органів і навіть безпліддя, повідомляє Бі-Бі-Сі.
Його легко сплутати з іншою інфекцією, наприклад хламідіозом, а крім того, ці бактерії можуть виробляти стійкість до деяких антибіотиків. У зв'язку з цим Британська асоціація сексуального здоров'я і ВІЛ оприлюднила нові рекомендації для лікарів і пацієнтів про те, як визначити і лікувати мікоплазмоз.
Урогенітальний мікоплазмоз (Mycoplasma genitalium) передається статевим шляхом через незахищений секс. У чоловіків ця бактерія спричиняє запалення уретри, неприємні виділення з пеніса, біль під час сечовипусканні.
У жінок мікоплазмоз викликає запалення репродуктивних органів (матки і фаллопієвих труб), викликаючи біль, гарячку і часом кровотечу. Якщо захворювання не лікувати, воно може стати призвести до безпліддя. Проте мікоплазмоз не завжди протікає із симптомами і навіть не завжди потребує лікування.
Водночас його легко не помітити чи сплутати з іншим захворюванням. І саме це викликає занепокоєння британських експертів. У групі ризику - ті, хто мав більше чотирьох партнерів за останній рік, кажуть експерти. Презервативи можуть запобігти передачі цієї інфекції.
Точний тест на мікоплазмоз існує - проте він доступний не в усіх клініках навіть у Британії. Тому експерти просять британський уряд збільшити фінансування в цій галузі - аби "запобігти надзвичайній ситуації у галузі охорони громадського здоров'я, яка от-от станеться і вже виходить з-під контролю".
Експерти також закликають громадян не нехтувати презервативами під час сексу з новими або нерегулярними партнерами.
"Настав час, аби громадськість дізналася про урогенітальний мікоплазмоз", - заявив представник Британської асоціації сексуального здоров'я і ВІЛ доктор Пітер Грінхауз.
По всьому світу падає ефективність лікування мікоплазмозу групою антибіотиків під назвою макроліди. У Британії стійкість до макролідів досягає 40%, твердять експерти. Водночас ефективність у більшості випадків демонструє інший антибіотик - азитроміцин.
Лікарям британські експерти радять використовувати тести на мікоплазмоз, якщо симптоми у пацієнтів можуть вказувати на це захворювання, підбирати правильні антибіотики і стежити за станом пацієнтів до повного одужання.
Фото – з відкритих джерел в Інтернеті
За джерелом:
http://expres.ua/news/2018/07/12/301330-malovidoma-infekciya-peredayetsya-statevym-shlyahom-peretvorytysya
|