ПРИГОДА №3: РЕПОРТАЖ З ОСТРОВА КОРОЛЬ
Людмила Макарова (на знімку) - про організацію Зльоту і його Програму.
Освіта - освітою, але як же я без Червоний Хрест України, а він - без мене.
Вже багато писали про Щорічний збір Загони швидкого реагування Червоного Хреста України 5-8 липня на Остров "король" - це було насичено і круто. Але я хочу розказати про свою участь, головних "героїв" Збору і додати епічних фоточок від незмінного волонтера і фотографа ЗШР Maksym Trebukhov, які нарешті готові.
Головна мета Збору була - уніфікація і стандартизація роботи волонтерів ЗШР по всій Україні. Мета дуже масштабна і довготривала, і на цьогорічному Зборі ми зробили впевнений крок у цьому напрямку.
Для участі зібралося 100 волонтерів ЗШР зі всією України - Київ, Біла Церква, Бориспіль, Чернігів, Харків, Дніпро, Рівне, Вінниця, Львів, Чернівці, Одеса, Миколаїв, Хресон, Маріуполь, Краматорськ, Северодонецьк - мапа активності ЗШР дуже велика.
Насамперед, хочу відмітити роботу команди координаторів, без яких "Острів" би не відбувся - Dima Logginov, Taras Logginov, Elena Kotuzhan + моя допомога. Планування, організація і розрулювання форс-мажорів були на нас. Дрім - Тім Логгінових - як завжди, на висоті. 4 дні Збору - 4 етапи досягнення мети.
Етап 1 - теорія. Тут я презентувала принципи організації і роботи ЗШР та нові стандартизовані протоколи надання домедчної допомоги волонтерами ЗШР Червного Хреста України; Поліція діалогу від Національна поліція України розповіла про кризову комунікацію під час масових заходів; а Mikhail Strelnikov (на знімку)- про юридичні аспекти роботи волонтерів Червоного Хреста.
Етап 2 - навички. Ми вирішили "прокачати" ті навички волонтерів ЗШР, яким приділяється мало уваги, але які критично важливі у роботі волонтерів:
- внутрішня координація і комунікація волонтерів ЗШР;
- сортування при випадках з великою кількістю постраждалих;
- радіозв"язок та навігація;
- організація пошукових робіт;
- встановлення наметів;
- електрика і робота з енергоносіями;
- організація роботи польової кухні;
- застосування автоматичного зовнішнього дефібрилятора.
Це було зробилено силами досвідчених інструкторів ЗШР: мене, Павел Бузник, Николай Тараненко, Oleksandr Chernysh, Сметана Марина, Лена Гребениченко, Mike Ovsyannikov, Helena Sweetie, Оксана Великая, Bogdan Zatula, наших колег з Белорусское Общество Красного Креста (БОКК) / The Belarus Red Cross Society та друзів Червоного Хреста Дмитрий Буренин і MotoHelp, Ruslan Abbasov та Валерий Кузьмин.
Етап 3 - симуляції. Симулювали роботу ЗШР у різних екстремальних умовах, теракт у супермаркеті та пошукові роботи на місцевості після аварійного приземлення літака.
Етап 4 - розбір помилок і майстер-клас з домедичної допомоги від Олег Картавый, Oleksandr Korniichuk та Центр Специальной Подготовки.
Волонтеримо, надаючи допомогу всім, хто її потребує. Навчаємося і готуємося для реагування на будь-які надзвичайні ситуації, де ми можемо бути корисні.
Приєднуйтеся, хто ще не з нами!
Людмила Макарова,
працівник Товариства Червоного Хреста України
Фото – автора, Максима Требухова, прес-служби ТЧХУ
За джерелом:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1114164025403744&set=pcb.1114185792068234&type=3&theater
|