НАУКОВЦІ – ПРО КОТІВ
Шотландські науковці вирішили поставити крапку у суперечці, чи справді
коти приносять людям якусь користь, і взялися за розв'язок цієї проблеми.
Дослідження вчених з Единбурга з участю понад 10 тисяч осіб віком від 40 до 85 років показало, що наявність домашніх тварин дуже добре діє на здоров’я людини, але найкраще це виходить робити у кішок.
Наукові фахівці констатували, що господарі кішок на 18-20% рідше страждають від інфарктів та інсультів, ніж люди, які не тримають вдома тварин, пише Ukrhealth.
«Кішки продовжують життя. Серед жителів Великобританії, які дожили до 85 років понад 70% завжди тримали вдома цих тварин», – повідомили вчені.
За словами лікаря-кардіолога Тамари Огієвої, наукові дослідження дійсно доводять, що погладжування кішок сприяє зниженню артеріального тиску і психологічного напруження за рахунок ефекту зняття статичної електрики.
У свою чергу, зняття напруги розслабляє судини і захищає від виникнення спазмів.
Крім того, котяче муркотання, що представляє собою звукові коливання частотою від 20 до 50 Герц, впливає на центр задоволення в головному мозку, стимулюючи виробництво серотоніну, «гормону радості». Таким чином муркотання стимулює вегетативну нервову систему, підтримує судинний тонус і знімає стрес.
Ще при звуках такої частоти прискорюється лікування переломів кісток і відновлення пошкодженої м’язової тканини, нормалізується серцевий ритм.
Нагадаємо, 8 серпня відзначався Всесвітній день кішок.
Довідково:
У Білоцерківській МО ТЧХУ створили торік секцію першої допомоги домашнім улюбленцям. Вона дуже популярна серед дітей. Від бажаючих навчитися правильним методам догляду за котами - немає відбою.
На порі відкриття аналогічних секцій і в інших районних та міських організаціях Червоного Хреста. У Личаківській РО м. Львова ТЧХУ також задумальсь над цією проблемою.
Фото – з відкритих джерел в Інтернеті
За джерелом:
http://expres.ua/news/2018/08/12/304866-shotlandski-vcheni-zyasuvaly-koryst-lyudey-prynosyat-koty
|