ВІРУС КОКСАКІ
В Україні спостерігається сезонне підвищення захворюваності на вірус Коксакі.
Про це у коментарі кореспондентові Укрінформу повідомив кандидат медичних наук, доцент дитячий імунолог Федір Лапій.
“Кожного літа та кожної осені в Україні фіксується підняття захворюваності на хворобу, зумовлену вірусом Коксакі. Цей вірус належить до ентеровірусів, що мають фекально-оральний шлях передачі. Він достатньо стійкий у зовнішньому середовищі, зокрема до високих температур. Зважаючи на шлях передачі пацієнт може інфікуватися під час відвідування басейну, у місцях громадського харчування, через руки, спілкування. Вірус може передаватися від дитини до дитини. Тому підвищення захворюваності на ентеровіруси, зокрема й вірус Коксакі, спостерігається у літньо-осінній період”, - зазначив лікар.
Він спростував інформацію, що вірус Коксакі, який у народі ще називають “турецьким вірусом”, можна "привезти" з інших країн.
“Просто у Туреччині, зокрема, краща система лабораторної діагностики. Тому вони краще діагностують вірус Коксакі. Для українських лікарів вірус Коксакі не є новиною. Він особливо активний на півдні України - часто там у відпочивальників, надто у дітей, спостерігалися стани, які називали “акліматизацією” - висока температура, діарея тощо. Однак насправді це прояв ентеровірусу, що поширений у сезон відпусток — серпень та оксамитовий сезон у вересні”, - пояснює імунолог.
Він нагадав, що найпоширенішими проявами вірусу Коксакі є пухирці на слизовій у роті (висипання, стоматит), на долонях та підошвах ніг (навіть поодинокі), також можуть спостерігатися блювота та діарея.
“На жаль, в Україні чимало лікарів, які нічого не чули про цю хворобу. Хоча вірус Коксакі дуже поширена хвороба. Якщо лікар про неї знає, він одразу встановлює правильний діагноз. Хвороба минає за 10-14 днів самостійно, не потребує спеціальної терапії, окрім контролю за температурою та відновленням втраченої рідини (через діарею та високу температуру)”, - наголосив Лапій.
Водночас він застеріг, що ускладненням може бути ураження нервової системи (у вигляді менінгіту).
Фото – з відкритих джерел в Інтернеті
За джерелом:
https://www.ukrinform.ua/rubric-society/2538351-v-ukraini-sposterigaetsa-pidvisenna-zahvoruvanosti-na-tureckij-virus.html
|