СВЯТО – НЕОФІЦІЙНЕ, АЛЕ ДУЖЕ ПОТРІБНЕ
У цей день прийнято дарувати подарунки, листівки та квіти
Щорічно 3 неділю вересня в Україні відзначається світле свято День батька. В цьому році дата випала на 16 вересня.
У США це свято вперше провели 17 червня 1910 року. Міжнародним День батька став у 1966 році, коли в США його визнали національним. Пізніше його стали відзначати європейські країни, Канада, Японія і навіть ПАР. Проте в сучасній Україні, свято офіційним не вважається.
День батька в Україні фактично створила з нуля ГО "Міжнародний центр батьківства" в 2006 році. Було також проведено акцію по збору підписів для президента з вимогою офіційно його затвердити, але безрезультатно. 18 вересня 2009 року Всеукраїнський громадський комітет з підтримки сім'ї та батьківства оголосив третю неділю вересня Днем батька.
З 2013 по 2016 рік уряд мав розробити проект з програмами святкування Дня батька, але на 2015 рік було видано лише рішення, схвалене Президентом, що всі питання по створенню Дня батька та програми забезпечення батьківських прав потрібно вирішити до 2020 року.
Таким чином, в Україні утвердилися дві дати святкування Дня батька, і жодна з них не підтверджена законодавчо.
Незважаючи на те, що свято в Україні – неофіційне, багато хто все ж таки вітають своїх тат. Так, у цей день прийнято дарувати подарунки, листівки і відправляти вірші з привітаннями якщо немає можливості візначити цей День разом.
Так як у неділю у більшості людей - вихідний, то цілий день можна присвятити батькові. Традиційно татові прийнято дарувати червоні троянди. Вони символізують любов і повагу. Якщо батько помер, на його могилу несуть парне число білих троянд.
Крім того, в українських містах щороку на честь свята проводиться безліч конференцій і форумів, на яких обговорюються і приймаються концепції щодо участі батька у розвитку сім'ї, але рідко коли проекти доходять до міністерства, або потрапляють у відповідний комітет Верховної Ради.
Фото – з відкритих джерел в Інтернеті
За джерелом:
https://znaj.ua/society/173644-den-batka-2018-istoriya-ta-tradiciji-svitlogo-svyata
|