СВЯТО ХРАНИТЕЛІВ УКРАЇНСЬКИХ КНИГОЗБІРЕНЬ
Щороку, 30 вересня, своє професійне свято відзначають українські бібліотекарі.
Всеукраїнський день бібліотек заснований згідно з Указом Президента від 4 травня 1998 року.
Свято було встановлено «…враховуючи великий внесок бібліотек України у розвиток вітчизняної освіти, науки і культури, необхідність дальшого підвищення їх ролі у житті суспільства та підтримуючи ініціативу бібліотечної громадськості…».
Якщо згадувати сиву давнину, то перші бібліотеки в Київській Русі почали відкриватися при церквах і монастирях після прийняття християнства.
Найбільшою і найбагатшою у той час була бібліотека Софії Київської, заснована у 1037 році Ярославом Мудрим. У цілому в бібліотеці налічувалося до 900 томів рукописних книг – грандіозна для середньовіччя кількість.
На сьогодні бібліотечна мережа України нараховує близько 40 тис. бібліотек різного відомчого підпорядкування, органів державної та комунальної власності, підприємств, організацій і закладів. Вона складається з мережі публічних (у т.ч. спеціалізованих для дітей, юнацтва), технічних, медичних, сільськогосподарських, академічних, освітянських бібліотек та бібліотек вищих навчальних закладів, а також бібліотек для сліпих.
Із них – 4 мають статус національної (Національна парламентська бібліотека, Національна бібліотека України для дітей, Національна історична бібліотека, Одеська національна наукова бібліотека), 2 – державні (Державна бібліотека України для юнацтва та Харківська державна наукова бібліотека ім. В.Г.Короленка), 72 обласних та 13253 сільських бібліотек.
Загалом в українських бібліотеках працює понад 36 тис. бібліотечних працівників.
Довідково:
Червоний Хрест активно співпрацює з бібліотеками по всій країні. Особливо у рік свого 100-річчя від дня заснування Товариства Червоного Хреста України. У деяких з них створені експозиції виставок книг, присвячених цій знаменній даті. Одна з них створена і діє у Науковій бібліотеки Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького. Її натхненник – директор цієї книгозбірні, кандидат історичних наук Марта Надрага.
Фото – з відкритих джерел в Інтернеті
За джерелом:
https://www.ukrinform.ua/rubric-society/2547782-30-veresna-pamatni-dati.html
|