ЗА ПЛАНОВУ УРБАНІЗАЦІЮ
27 грудня 2013 року Генеральна Асамблея ООН в своїй резолюції 68/239
ухвалила рішення оголосити 31 жовтня, починаючи з 2014 року, Всесвітнім днем міст.
Генеральна Асамблея пропонує державам, системі Організації Об’єднаних Націй, зокрема ООН - Хабітат, відповідним міжнародним організаціям, громадянському суспільству в цілому та всім іншим зацікавленим сторонам відзначати Всесвітній день міст і підвищувати поінформованість про нього.
У резолюції наголошується, що справедливий і відповідний потребам доступ до основних міських послуг є однією з передумов стабільної урбанізації, а, отже, і соціально-економічного розвитку в цілому.
ООН рекомендує урядам і партнерам по здійсненню Порядку денного Хабітат послуговуватися методологіями планового розширення міських територій для регулювання процесу сталого розвитку міст, в яких спостерігається швидке урбаністичне зростання, з метою запобігання розростання нетрів, розширення доступу до основних міських послуг, підтримки забезпечення всіх жителів житлом, розширення можливостей працевлаштування і створення безпечних і здорових умов для життя.
Планова урбанізація збільшує здатність міст генерувати зайнятість і багатство, сприяє різноманітності та соціальній згуртованості між різними класами, культурами, етносами і релігіями. Міста, спроектовані для спільного проживання, створюють можливості, дозволяють налагодити зв’язки і взаємодії, а також сприяють сталому використанню загальних ресурсів.
Цей День проходить під гаслом «Краще місто, краще життя», проте, щороку обирається тема Дня, покликана привернути увагу до успіхів в галузі урбанізації або до проблем в цій сфері. У 2018 році акцент зроблено на будівництві екологічних і стійких міст, адже населені пункти мають протистояти стихійним лихам і надавати захист городянам.
Фото – з відкритих джерел в Інтернеті
За джерелом:
https://www.ukrinform.ua/rubric-society/2568980-31-zovtna-pamatni-dati.html
|