БЕРЕЖЕНОГО БОГ - БЕРЕЖЕ
«Вакцина проти грипу захищає від хвороби на 50-60%», - О.Стойка.
Вакцина проти грипу зменшує ризик захворіти лише на 50-60%, втім значно ефективніше знижує ризик ускладнень після настання захворювання.
Про це повідомив головний лікар Київського міського центру здоров‘я Отто Стойка на прес-конференції, передає кореспондент УНН.
“Є захист специфічний, який виробляє специфічний захист імунітету від грипу певних штамів, — це вакцинація. Це захист від 4 штамів найімовірніших, найагресивніших вірусів”, — зазначив медик.
За його словами, щеплення не дає 100%-вого захисту організму від грипу, однак значно зменшує ризик виникнення ускладнень.
“На 50-60% захищають (щеплення від захворювання на грип — ред.), але, знову ж таки, на 70% захищає від ускладнень і на 90% — від смерті”, — додав лікар.
При цьому він зазначив, що хворі на грип і ГРВІ більше страждають від ускладнень, ніж від самого грипу — це ж стосується і випадків смерті. Так, зокрема, за його словами, минулого епідсезону від наслідків грипу померло 7 осіб — всі вони не були щеплені від грипу.
“Але, на жаль, це тільки частина захисту, тому що є ще біля двохсот вірусів, які протікають в легшій формі, і від них специфічного захисту поки що немає”, — уточнив О.Стойка.
"Імунітет можна зміцнити і, у крайньому разі, полегшити симптоми або навіть уникнути цих захворювань. Я б звернув увагу, в першу чергу, на профілактику стресу – у широкому смислі слова. У першу чергу, людині треба не виснажувати свою нервову систему – щоб вона у достатній мірі відпочивала і не виснажувалась. Це, в основному, нічний сон – 7-8 годин. Крім того, треба уникати стресові фактори. На друге місце я би поставив продукти харчування", - сказав медик.
За його словами, їсти продукти, багаті вітамінами, слід не лише, коли приходить хвороба, а постійно, особливо у період епідемій. Це стосується чорної редьки, ягід (передусім, морожених, а не варених, у великій кількості цукру).
Цибулю і часник, на думку Стойки, вживати як елемент здорового харчування теж варто на регулярній основі, під час же епідемії панацеєю ці продукти не стануть. Багаті на вітамін С цитрусові, на думку лікаря, слід вживати помірно, оскільки кислота, особливо у дітей, може бути подразником слизової оболонки. В цілому ж і яблука, і зелень містять багато цього вітаміну.
Додатково, на думку медика, можна приймати хіба що вітамін D, якого дійсно не вистачає українцям протягом осені й зими і який недостатньо потрапляє в організм із рибою і морепродуктами.
Крім того, важливо приділяти багато уваги гігієні – регулярно провітрювати приміщення, багато проводити часу на вулиці, краще – із помірним фізичним навантаженням. Дуже корисно для організму також і загартування за допомогою обливань холодною водою.
Наносити ж оксолінову мазь під ніс для додаткового захисту від вірусів, на думку медика, не варто, оскільки слизова оболонка носа справляється з цією роллю самостійно.
Нагадаємо, за останній тиждень захворюваність на гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) серед дорослого населення в Україні зросла на 17,6%.
Для надійної профілактики грипу дітей слід вакцинувати, слідкувати за їхньою гігієною, а також обмежувати контакти із хворими людьми. Про це повідомила доцент кафедрі дитячих інфекційних хвороб Національного медичного університету ім. О.Богомольця Людмила Палатна.
Фото – з відкритих джерел в Інтернеті
За джерелами:
https://www.unn.com.ua/uk/news/1761006-medik-dav-poradu-yak-ukripiti-imunitet-pid-chas-epidemiyi-gripu
https://www.unn.com.ua/uk/news/1761020-vaktsina-proti-gripu-zakhischaye-vid-khvorobi-na-50-60-medik
|