МОВА ПРАЩУРІВ – НАША МОВА
Сьогодні, 9 листопада 2018 року, по всій країні
відзначають День української писемності та мови.
Це свято досить молоде, але вже має свої традиції. Коли ж з’явився цей день у святковому календарі українців?
Цього року День української писемності та мови на офіційному рівні святкують 21-й раз. Ще у 1997-му він був встановлений Президентом України Леонідом Кучмою.
Дата 9 листопада була обрана невипадково. Свято писемності та мови приурочене до дня пам’яті Нестора Літописця, автора «Повісті минулих літ». Цей літопис – перша пам’ятка у Київській Русі, в якій відображена історія держави та показано її розвиток на тлі світових подій. Нестор був ченцем Києво-Печерської лаври, а також одним із учнів Кирила та Мефодія – творців слов’янського письма.
Сьогодні, як і щороку, відбудеться Всеукраїнський диктант національної єдності, який звучатиме в ефірі Українського радіо з 11:30. Традиційно у ньому беруть участь перші особи держави, вчені, діячі культури, а також студенти. Кожен може перевірити свої знання орфографії, пунктуації та інших правил української мови.
У День української писемності та мови традиційно покладають квіти до пам’ятника Нестору Літописцеві, відзначають найкращих популяризаторів українського слова, заохочують видавництва, що випускають літературу українською мовою.
Також в День української писемності та мови стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика, до якого щороку долучаються понад 5 млн учасників з 20 країн світу.
У Музеї книги та друкарства пройде науково-практична конференція під назвою «Українська писемність та мова в манускриптах і друкарстві». Тут можна долучитися до майстер-класів, різних квестів та конкурсів.
День української писемності та мови 2018 – дуже важливе свято для нас, оскільки мова – це щось більше, ніж спадщина предків. У ній душа нашого народу та багатовікова історія.
Довідково:
Відзначили це свято й у всіх школах, де ведеться навчання українською мовою. В їх числі і Львівська загальноосвітня санаторна школа-інтернат №1 І-ІІІ ст. ім. Б.- І.Антонича.
Учні 3-б класу приготували зі своїми наставниками до цього свята спеціальні аплікації, - паперові відбитки своїх долоньок, на яких написали - за що люблять рідну мову.
У вестибюлі школи-інтернат вивішено панно, на якому учні старших класів відобразили свою любов до мови пращурів.
Фото – Ірини Апостолюк та з відкритих джерел в Інтернеті
За джерелом:
https://www.stb.ua/ua/2018/11/09/den-ukrainskoj-pismennosti-i-yazyka-istoriya-prazdnika/
|