Товариство Червоного Хреста Личаківського району
ГоловнаРеєстраціяВхід
Головна » 2018 » Листопад » 13 » На Закарпатті, де найвища в Україні захворюваність на кір, точиться дискусія: чи корисна вакцинація
14:22
На Закарпатті, де найвища в Україні захворюваність на кір, точиться дискусія: чи корисна вакцинація

 

ГАРЯЧА ДИСКУСІЯ У ВИНОГРАДОВІ

 

 

 

 

 

 

«ЗА» чи «ПРОТИ» вакцинації: у Виноградові матері поділились

ставленням до вакцин і досвідом щеплення дітей

 

 

 

Більшість виноградівських матерів підтримують вакцинацію дітей і дотримуються календаря щеплень. Проте, як свідчать коментарі, перевагу надають вакцинам, купленим за власні кошти та закордонним лікарям.

 

Зовсім нещодавно Закарпаття сколихнула звістка про смерть 12-ти річного жителя Мукачівщини: хлопчика, який захворів на кір, лікарі врятувати не змогли. За висновками медиків дитина була щеплена від цієї хвороби лише одноразово.

 

Закарпаття за 9 місяців 2018 року з цифрою 3101 хворих лідирує серед областей України по кількості захворівши на кір. Дітей серед цієї цифри аж 2 506. У Виноградівському районі за цей самий період зафіксували 114 випадків, серед яких 91 дитина.

 

Основною причиною такої статистики медики називають низький рівень вакцинації населення.

 

Щоб дізнатись що думають мами Виноградова про вакцинацію, «Голос Карпат» розмістив опитування у популярній в місті та районі ФБ - групі «Мами Виноградова».

 

Від прививання в поліклініці до відвідування фахівців

в Угорщині: виноградівські мами про вакцинацію

 

Неньок запитали про ставлення до вакцинації, дотримання календаря щеплень та думку щодо відвідування не вакцинованими дітьми садочку чи школи.

 

Переважна більшість мам запевняють, що підтримують вакцинацію і прививають дітей згідно з календарем щеплень. Переконані – це єдиний спосіб захистити дитину від важких хвороб чи полегшити їх перебіг, якщо сталося так, що дитина захворіла.

 

«Я за щеплення!! Маю 2-х дітей і двом роблю і робити буду. Це вже буде імунітет до певної хвороби, і дитина пізніше краще перенесе захворювання», - пише користувачка Іванна Попович.

 

«Після того,як побачила, що в Мукачеві помер хлопчик від корі, то зразу зрозуміла, що правильно роблю, тому що мої оби дві донечки провакциновані, але водночас і страшно трошки, бо в новинах показували нещодавно, що діти які отримали вакцину від корі все рівно захворіли на кір», - коментує мама Анютка Алексі.

 

Є батьки, які не довіряють вакцині з райполіклініки і тому купляють її самостійно, відвідують приватних лікарів чи їдуть прививати дитину за кордон.

 

«Щеплення проводили завжди по графіку, меншого вакцинували в Угорщині, тепер вакцинували у приватного лікаря. До вакцин відношуся позитивно. Є віра в те, що вакцини захистять дитину в потрібний момент», - коментує Інна Кіш.

 

«Пройшли повну вакцинацію згідно з календарем, а в Польщі додаткові зробили, згідно з їхнім календарем щеплень. До речі, в Україні АКДС робили Індію, так було страшно, але на щастя без ускладнення. Якщо хвороба вакцинокерована то чому уникати? Так, вакцина не гарантує те що дитина взагалі не захворіє, але перенесе хворобу легше, бо організм знатиме як вестися», - розмірковує Євгенія Балла.

 

«Ми ЗА! вакцинацію і робили всі щеплення за власні кошти в Ужгороді», - пише мама Мирослава Попович.

Дехто, справді, спізнюється з вакцинацією через тимчасові протипокази чи хворобу.

 

«Так само, «ЗА» всі щеплення. По стану здоров'я робили їх іх запізненням. Але тепер маєм всі необхідні. І, як пишуть мамочки, якщо те щеплення має бути, то певне не даремно те все придумано», - коментує Наталія Жупанин-Мар’ян.

 

«Ми донедавна не робили прививки (були протипоказання) зараз дочці 3,7міс, з весни почали робити, все поступово», - пише Віта Йоні.

 

Погляди мам на реакцію дитячого організму після вакцинації різні. В той час як одні вважають почервоніння чи підняття температури звичайними, інші після подібного відмовляються від наступних щеплень.

 

«ЗА! Підвищення температури, неспокій - це природна реакція організму!», - коментує Жужанна Мадяр.

 

«У моєї малої реакція була однакова чи то індійська, чи Європа, температура 2 дні. Ми трохи запізнювалися, але до року доженемо. Я думаю, що вакцинацію треба зробити обов'язковою на державному рівні, тоді не буде цих всіх розмов, лише за станом здоров'я, можна не вакцинувати», - ділиться досвідом Наталія Візантій.

 

«Я доні робила прививки не всі бо не завжди здоров'я дозволяло. А от синочку написала відмову бо друга прививка дала реакцію. Ми потім довго лікувалися. Якби він не мав такої реакції то я би і тепер водила його на щеплення», - пише Етелла Гаснюк.

 

У мам є і категоричні відповіді, зумовлені власним досвідом.

«Я проти у мене дитина аутист і найвірогідніша причина цьому вакцина. Так мені казали у Києві. Я не відмовляю матусь від вакцин, але коли будете збиратися робити дитині щеплення, будьте у важні до стану здоров’я», - ділиться виноградівчанка Ганна Захар.

 

Колективний імунітет захищає від поширенні небезпечних інфекцій, - лікарі

 

Як запевняють у районній лікарні, Виноградівський район в повній мірі забезпечений вакцини від 10-ти небезпечних хвороб згідно оновленого календарю профілактичних щеплень: гепатиту В, туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, кашлюку, правця, хіб - інфекції (немобільної інфекції), кору, краснухи і епідемічного паротиту (свинки). Будь-яка з них для малих й дорослих пацієнтів є безкоштовно.

 

Також лікарі наголошують на дотриманні усіх норм при транспортуванні зі складу районної лікарні до сільських амбулаторій, а також зберіганні вакцин на місцях.

 

«Ми дуже чітко контролюємо цей процес. Батьки, за бажанням, можуть самі подивитись як ми це робимо. Хочу наголосити: вакцинація є безкоштовною», - розповідає лікар Оксана Гануляк, яка відповідальна за вакцинацію в районі.

Фахівці звертають увагу, що низьке охоплення вакцинацією робить дітей вразливими до хвороб. Якщо ж рівень охоплення вакцинації перевищує 95%, то з’являється так званий колективний імунітет, який захищає навіть тих дітей, хто має постійні чи тимчасові проти покази до щеплень і дітей, які ще не досягли необхідного для вакцинації віку.

 

При зниженні колективного імунітету рівень захворюваності на інфекції, проти яких проводиться вакцинація, зростає і повернутися можуть навіть давно забуті хвороби.

 

Це особливо актуально зараз, при різкому збільшення рівня захворюваності на кір через низькі охоплення щепленнями в попередні роки.

 

«У нас зараз в наявності якісна вакцина від кору, - каже Оксана Гануляк. - Тому, враховуючи сьогоднішню ситуацію, навіть дорослі люди, які не знають свого імунного статусу вакцинації від кору, можуть привитися вже зараз»

Як зазначає лікар, одна доза вакцини від кору забезпечить тривалий імунітет і дітям, і дорослим.

 

Чи можуть діти без щеплень відвідувати садочки і школи?

 

На початку вересня цього року МОЗ і Міносвіти надіслали усім головам ОДА спільного офіційного листа у якому постановили не допускати не вакцинованих дітей до навчальних закладів.

 

Однією з причин такого кроку став спалах кору в Україні, який спостерігається вже другий рік. Від початку року в Україні на кір занедужало більше 35-ти тис. людей. Це показник в порівнянні з минулим роком більший у 17 разів.

 

Тож зараз, згідно із законом, відвідувати державні навчальні заклади можуть тільки діти, які отримали щеплення за календарем профілактичних щеплень, або ж не щеплені через медичне протипоказання. В листі не пояснюють, як саме як саме забезпечити навчально-виховний процес не вакцинованим дітям.

 

За наявності протипоказів до щеплень дитині має бути видана медична довідка, яка це підтверджує. Що стосується допуску таких дітей до садочків чи шкіл, то при задовільному стані здоров’я лікарями видається рекомендація на відвідування освітньо - виховного закладу, за умови, що колективний імунітет у ньому не менше 95%. Остаточне ж рішення приймається керівниками садочка та школи.

 

В садочках Виноградова кажуть, що медсестри слідкують за календарем щеплень і діти прививаються по мірі наявності вакцини в прививочному кабінеті райлікарні. Проте де саме і якою вакциною – в райполіклініці, приватних клініках чи за кордоном – це все на розсуд самих батьків.

 

«Пишемо план і повідомляємо батьків, які вже самі ведуть дітей на прививки», - розповідає медична сестра ДНЗ №8 міста Виноградів Наталія Кевер.

 

«Кожна мама турбується про свою дитину і намагається зробити всі необхідні щеплення. Більшість наших дітей отримують щеплення згідно графіку, проте маємо і таких, які за медичними показами отримують ці щеплення пізніше», - розповідає завідувач ДНЗ №5 Ганна Йовжі.

 

Також Ганна Йовжі зазначає, що серед її вихованців є також діти, яких прививають у приватних клініках або за кордоном, зокрема в Угорщині.

 

«Дотримуючись законодавства у наш заклад ми приймаємо всіх дітей за наявності довідки з лікарні. Само собою, я вважаю, що кожна дитина повинна приходити в дошкільний заклад привитою», - підсумовує завідувач садочку.

 

А от думки виноградівських мам щодо не щеплених дітей в садочках різняться: від категоричних до лояльних.

 

«Ставлення негативне, щодо відвідування, так як це ризик захворіти навіть вакцинованим діткам», - пише Каріна Параска.

 

«Турбує, звичайно те, що став все більше не вакцинованих дітей, та це вибір їх батьків»,- коментує Інна Кіш.

 

Але загалом всі сходяться в одному: за не вакцинацію дітей і її наслідки несуть відповідальність батьки, бо саме вони приймають остаточне рішення.

«Щодо не вакцинованих діток, то за них несуть відповідальність їх батьки і не нам їх судити. Це вибір кожного!», - вважає Мирослава Попович.

 

Нагадаємо, 7 листопада Закарпатська обласна організація Товариства Червоного Хреста України безоплатно отримала від уряду Угорщини 10 376 доз 4-компонентної вакцини проти дифтерії, правцю, коклюшу та епідемічного поліомієліт. Загальна вартість партії біля 50 мільйонів форинтів.

 

Фото – з відкритих джерел в Інтернеті

За джерелом:

https://goloskarpat.info/society/5be9f0e8dbad2/?utm_content=03143

 

 

Переглядів: 667 | Додав: Олександр
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Четвер, 30.05.2024, 14:56
Меню сайту
Форма входу
TRANSLATE
Наші друзі
catalog.red-cross.org.ua redcross.org.ua lviv.medprof.org.ua meduniv.lviv.ua www.icrc.org/rus www.drk.de
Календар
Архів записів
Наше опитування
Звідки Ви довідались про наш сайт?
Всього відповідей: 362
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
Iv. Stepura © 2024